Vali, Siyasi Parti İl Başkanlarıyla Seçim Toplantısı Yaptı

Vali, Siyasi Parti İl Başkanlarıyla Seçim Toplantısı Yaptı

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, 30 Mart Mahalli İdareler Seçimi öncesinde Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçime girebileceği açıklanan siyasi partilerden, Kayseri’de aday gösteren partilerin il başkanları ile ‘Seçim Değerlendirme Toplantısı’nda bir araya ge.

Kayseri Valisi Orhan Düzgün, 30 Mart Mahalli İdareler Seçimi öncesinde Yüksek Seçim Kurulu tarafından seçime girebileceği açıklanan siyasi partilerden, Kayseri’de aday gösteren partilerin il başkanları ile ‘Seçim Değerlendirme Toplantısı’nda bir araya geldi.

Vali Düzgün başkanlığında Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Erdoğan Aygenç, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın ve İl Jandarma Komutanı Albay Halil Uysal’ın yanı sıra Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Ömer Dengiz, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkan Vekili Hazeri Çölkuşu, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Mete Eke, Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Başkanı Tahsin Yılmaz, Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) İl Başkanı Rüştü Karataş, Demokrat Parti (DP) İl Başkanı İsmet Özbakkal, Emek Partisi (EMEP) İl Başkanı İsmet Gümüşoluk, Hür Dava Partisi (HÜDAPAR) İl Başkanı Mahmut Sami Göktaş, İşçi Partisi (İP) İl Başkanı Necdet Tosun, Millet Partisi (MP) İl Başkanı Ahmet Çelik ve Saadet Partisi (SP) İl Başkanı Mahmut Arıkan katıldı.

Vali Düzgün, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, geçtiğimiz hafta başta kaymakamlar olmak üzere kamu görevlileri ile toplantı yaptığını hatırlatarak, bugün de siyasi parti il başkanları ile bir araya gelerek seçime yönelik değerlendirmelerde bulunmak istediğini söyledi. Yüksek Seçim Kurulu’nun belirlediği seçim takvimi doğrultusunda propaganda çalışmalarının devam ettiğini kaydeden ve bugüne kadar Kayseri’de olumsuz herhangi bir olayın yaşanmadığını belirten Vali Düzgün, 30 Mart tarihine kadar da tatsız bir olayın yaşanmayacağını beklediklerini söyledi. Vali Düzgün, şöyle konuştu:

“Öncelikle bugün toplantıya katılan siyasi parti temsilcilerine teşekkür ediyorum. İlimizde seçim propagandası yapılmasına yönelik olarak yaklaşık 70 civarında seçim bürosu açıldı ve açılmaya da devam ediyor. 30 Mart’a kadar yapılacak propaganda ve diğer faaliyetlerle ilgili olarak benim ifade etmek istediğim iki husus bulunmaktadır. Kayseri’de şu ana kadar seçim süreci ve propaganda çalışmaları gayet olumlu geçiyor. Türkiye’nin birkaç yerinde, seçim bürolarına yönelik bazı sıkıntılar, kişisel ya da farklı saiklerle saldırılar oldu. Kayseri’de bunların yaşanmasını arzu etmiyoruz. Mümkün olursa seçim bürolarına kamera takılmasının bazı olumsuz davranışları engelleyebileceğini, herhangi bir olay olduğunda da olayı aydınlatma açısından son derece faydalı olacağını düşünüyorum. Seçim propagandası ve ilan, reklam, afiş v.b çalışmalara yönelik Yüksek Seçim Kurulu’nun 5 Aralık tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanan 554 sayılı bir kararı var. Bu konuda parti başkanlarımızın kendi adaylarını bilgilendirmesi gerekiyor. Seçim afişlerinin nereye ne zaman asılabileceği, yazılı ve sözlü propagandanın esasları gibi konularda Yüksek Seçim Kurulu kararlarına uymamız gerekiyor.”

Toplantıda, siyasi parti temsilcilerine seçime yönelik alınan önlemlere ilişkin sunum yapıldı ve seçime dair her türlü bilginin bulunduğu Kayseri için özel hazırlanmış kitapçık dağıtıldı. Toplantıda, söz alan bazı siyasi parti il başkanları da Vali Düzgün’e toplantıyı düzenlediği için teşekkür ederek, seçimlerin huzur ve güven içerisinde geçeceğine inandıklarını ifade ederek, seçim sürecinde birbirlerine başarı dilediler. Karşılıklı değerlendirmelerin yapıldığı toplantının sonunda Vali Düzgün ile siyasi parti il başkanları hatıra fotoğrafı çektirdi.
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.