Vali Savaş: Polis Öğrenci Evine Gürültü Yaptıkları İçin Ceza Kesti

Vali Savaş: Polis Öğrenci Evine Gürültü Yaptıkları İçin Ceza Kesti

Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, öğrenci evine ceza kesildiği yönündeki haberde olayın doğru yansıtılmadığını söyledi.

Manisa Valisi Abdurrahman Savaş, öğrenci evine ceza kesildiği yönündeki haberde olayın doğru yansıtılmadığını söyledi. Vali Savaş, polisin söz konusu eve gürültü nedeniyle ceza kestiğini kaydetti.

Vali Savaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, basında yer alan haberle olayın çarpıtıldığını ileri sürdü. Haberlerin kesinlikle doğruyu yansıtmadığını dile getiren Savaş, "Gündemde yer alan olayların çarpıtılması için veya çarpıtmaya bir gerekçe olarak kullanmasından dolayı biz Manisa olarak, Manisa Emniyeti olarak bu olaydan dolayı rahatsız olduğumuzu sizlerin aracılığıyla ifade etmek istiyorum. Bu çarpıtma öğrencilerden kaynaklanan birşey midir, başka bir husus mudur, belki bu husus araştırılabilir ama bu konuda asıl medyanın üzerine düşen görevi daha hassasiyetle yürütmesi gerektiği kanaatindeyim. Kendilerine iletilen şeylerin aslını araştırmak, aslında basın yayın organlarının haber verme ahlakıyla, ilkeleriyle alakalı bir husustur." dedi.

Polisin herhangi bir suç veya kabahatin işlendiğine ilişkin her türlü ihbarla ilgili suç işleme durumunun var olup olmadığını araştırmakla yükümlü olduğunu belirten Savaş, kamu düzenini sağlamanın hem Valiliğin hem kolluk birimlerinin birincil görevi olduğunu söyledi.

Evde gürültü suretiyle bozulmuş olan bir düzen ihlalinin olduğunu dile getiren Savaş, "Buna ilişkin işlem yapmak polisin yükümlülüğüdür. Bu tür ihbarı değerlendirmeyip üzerine gitmemek aslında görevini ihmal suçu oluşturur. Tersi aslında olağan ve doğru olmayan durumdur. Burada asıl konunun gündeme malzeme edilmesi gibi bir ahlaki sorun var, bunu ifade etmek istiyorum." diye konuştu.

Önceki gece 155 Polis İmdat Hattı'na gece 01.53'te Yarhasanlar Mahallesi 2324 Sokaktaki apartman dairesinden aşırı gürültü geldiği yönündeki ihbar üzerine giden polislerin, gürültüye şahit olduktan sonra söz konusu daireye kadar çıkarak uyardıkları ve dairede ikamet edenlere Kabahatler Kanunu 36. maddesi gereğince ceza kesildiği öğrenildi. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.