Vali Karaloğlu, Koruyucu Ailelerle Buluştu

Vali Karaloğlu, Koruyucu Ailelerle Buluştu

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, "Çocuklar riyakar olmazlar, mutlu olup olmadıklarını yüzlerinden anlarsınız. Bugün buradaki çocukların yüzlerinde aile sıcaklığının ve şefkatinin vermiş olduğu mutluluğu görüyorum." dedi.Bursa Valisi Münir...

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, "Çocuklar riyakar olmazlar, mutlu olup olmadıklarını yüzlerinden anlarsınız. Bugün buradaki çocukların yüzlerinde aile sıcaklığının ve şefkatinin vermiş olduğu mutluluğu görüyorum." dedi.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu, ‘Aile Haftası’ dolayısıyla Koruyucu Aileler ve çocuklarına yönelik düzenlenen kahvaltı etkinliğine katıldı. Etkinlikte konuşan Vali Karaloğlu, şunları kaydetti: "Aile sıcaklığı ve şefkatiyle çocuklarımızı kucaklamanızı çok önemsiyoruz. Çünkü biz devlet olarak yurtlarımızda, sevgi evlerimizde hangi konforu, hangi şartları oluşturursak oluşturalım, yavrularımıza bir aile sıcaklığı, aile ortamında oluşturacağı bir aidiyeti veremiyoruz. Bu sistemden kaynaklı bir problem ve bunu çözebilmek için Türkiye genelinde ‘Gönül Elçiliği ve Koruyucu Ailelik’ diye bir kampanya başlatıldı. Bursa bu kampanyayı en iyi yürüten illerden bir tanesi, şu anda 124 çocuğumuz, siz değerli ailelerin yanında yaşamlarını sürdürüyorlar."

Koruyucu ailelerin talep ve sıkıntılarını dinleyen Vali Karaloğlu, samimi ve duygusal anlara sahne olan etkinlikte, bir çocuğun sorumluluğunu almakta çekinen insanlar için mevcut koruyucu ailelerin çevrelerinde ‘rol model’ teşkil etmelerini, etraflarında koruyucu aileliği anlatarak kafalarındaki soru işaretlerini gidermelerine yardımcı olmaları gerektiğini belirtti.

Yakın zamanda gerçekleşen Soma maden kazasına da değinen Vali Karaloğlu, "Soma’da yaşadığımız maden kazasında 423 yavrumuz yetim kaldı. Yaşadığımız hayatın içinde bunlar var. Kazalar, ölümler, ayrılıklar olacak. O yüzden yetimine sahip çıkma bilincini taşıyan bir toplum oluşturmalıyız. Bunu sizler gösterdiniz." diye konuştu. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.