Vali Aydın, Karayolları Yatırımlarını Denetledi

Vali Aydın, Karayolları Yatırımlarını Denetledi

Siirt Valisi Ahmet Aydın, beraberinde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Güldoğan, Karayolları 94.

Siirt Valisi Ahmet Aydın, beraberinde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Güldoğan, Karayolları 94. Şube Şefi Umut Esat Güloğlu ve il meclis üyeleriyle birlikte, Karayolları 9. Bölge Müdürlüğünce Siirt şehir merkezinde başlatılan kaldırım yenileme çalışmalarını denetleyerek incelemelerde bulundu.
Yetkililerden bilgi alan Vali Aydın, Siirt'te görme engelli vatandaşlar için özel bir uygulamaya gidilerek, ilk kez kaldırımlarda hissedilebilir yüzey kaplamaları kullanıldığını söyledi.

Vali Aydın, şehir merkezinde görme engellileri için yapılan uygulamayla birlikte görme engelli vatandaşların artık daha rahat bir şekilde kaldırımları kullanacağını belirterek, karayolları 9. Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen Siirt şehir geçişi asfalt ve tretuar yenilemesi için yaklaşık 4 bin metrekare tretuar ve 2 bin metre bordür taşının döşeneceğini belirtti.

Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz ayda şehir içi asfalt yenilemesi için 7 km yolun asfaltlandığını da ifade eden Vali Aydın, çalışmaların iklim şartlarının göz önünde bulundurularak işlerin hızlandırılması yönünde ilgililere talimat verdi.

Buradaki denetim ve incelemelerinin ardından Vali Aydın ve beraberindekiler, Siirt Belediyesi'ni ziyaret etti. Belediye Başkanı Selim Sadak’tan belediye çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgi alan Vali Aydın daha sonra Belediye Başkanı Selim Sadak ile birlikte belediye önünde karayollarınca yapılan kaldırım çalışmalarıyla ilgili bilgi alarak, beraber kaldırım taşı dizdi. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.