Vali Altınok: Yatırımcılar Aksaray Osb'ye Koşa Koşa Geliyor

Vali Altınok: Yatırımcılar Aksaray Osb'ye Koşa Koşa Geliyor

Aksaray Organize Sanayi Yönetim Kurulu Toplantısı, Aksaray Valisi OSB Yönetim Kurulu Başkanı Selami Altınok Başkanlığında; Aksaray Belediye Başkanı OSB Başkan Vekili Nevzat Palta, Yönetim Kurulu Üyeleri İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, A.

Aksaray Organize Sanayi Yönetim Kurulu Toplantısı, Aksaray Valisi OSB Yönetim Kurulu Başkanı Selami Altınok Başkanlığında; Aksaray Belediye Başkanı OSB Başkan Vekili Nevzat Palta, Yönetim Kurulu Üyeleri İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Koçaş ve OSB Bölge Müdürü İsmet Çağlar’ın katılımıyla yapıldı.

Vali Selami Altınok toplantı sonrasında yaptığı açıklamada Aksaray OSB’nin geldiği iyi noktanın bütün Türkiye tarafından bilindiğini, yatırımcıların Aksaray’a koşa koşa geldiğini söyledi. Aksaray Organize Sanayi Bölgesi'ne yatırım için gelen herkesin Aksaray’da kucaklandığını, her gelen yatırımın insanların mutlu olmasına vesile olduğunu belirten Vali Altınok açıklamasında, ''Bugün yaptığımız toplantımızda yaklaşık bin 35 kişinin daha Aksaray'da istihdam edileceği iki ayrı yatırımcımıza 43 bin 500 metrekare parsel tahsisi yaptık. Biz OSB Yönetim Kurulu olarak Aksaray’ın daha güzel noktala gelebilmesi noktasında üzerimize düşeni yapma gayreti gösteriyoruz. Aksaray OSB'de altyapı iyi oluşturuldu. Yatırımcılar artık Aksaray'a yatırım yapmak için koşa koşa geliyor. Bu durum bizleri oldukça memnun ediyor." dedi.

Aksaray Belediye Başkanı OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nevzat Palta ise açıklamasında Aksaray’ı topyekûn gelişmesiyle beraber sanayileşme konusunda da hızlı adımlarla ilerlediğini söyledi.
Her yeni yatırımın iş, aş ve istihdam ortaya koyduğunu böylece insanların biraz daha rahat bir hayat sürmesi konusunda katkı sağlandığını belirten Belediye Başkanı Nevzat Palta, hayırlı hizmetlere vesile olmaya devam ettiklerini söyledi.

Başkan Nevzat Palta açıklamasında, ''Eroğlu Giyim Sanayi firması Colins'e bin kişilik istihdam öngören 7 bin metrekare kapalı alanda 28 bin 500 metrekare arsa tahsisi yaptık. Hemşerilerimizin sahibi olduğu uluslararası bir firma kendileri ile gurur duyuyoruz. Biz Aksaray'da ister hemşerimiz olsun ister yabancı olsun, bütün yatırımcılarımıza gönlümüz ve kapımızı sonuna kadar açtık. Yine ferforje konusunda yatırım yapmak isteyen bir yatırımcımıza 15 bin metrekare arsa tahsisi yaptık. Böylece toplamda bin 35 kişinin daha istihdam edileceği yeni yatırımların başlangıcını yapmış olduk. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Sabancı-Japon otaklığında Aksaray’da yapılacak yatırım ile ilgili de açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Palta şu ifadeleri kullandı: ‘‘Bristone lastik fabrikası yatırım ile ilgili çalışmalar devam ediyor. 2014 yılının başlarında temel atmayla başlamış olacaklar diye düşünüyorum. Bu yatırım Aksaray’ın son yıllarda aldığı en büyük yatırım. Türkiye'de yabancı sermaye ile gelen en ciddi yatırım. Sabancı grubu ile Japonlarla ortaklaşa yaptığı yatırım 300 milyon dolarla başlayan ama devam ettiği zamanda 1 milyar dolara bulacak bir yatırım. 750 kişi ile başlayıp 2 bin kişinin istihdam edileceği önemli bir yatırım. Aksarayımıza hayırlı olsun’’ CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.