Vakıflar Haftası yüzlerini güldürdü

Vakıflar Haftası yüzlerini güldürdü

Vakıflar Haftası nedeniyle düzenlenen etkinliklere destek veren çok sayıda vakıf, düzenledikleri etkinlikler ile dar gelirli ailelerinin yüzlerini güldürüyor

Vakıflar Haftası nedeniyle düzenlenen etkinliklere destek veren çok sayıda vakıf, düzenledikleri etkinlikler ile dar gelirli ailelerinin yüzlerini güldürüyor. 9–15 Mayıs tarihleri arasında kutlanan hafta nedeniyle dün bir program da Büyük Selçuklu Kültür ve Eğitim Vakfı tarafından düzenlendi. Vakıf binasında düzenlenen etkinlikte hayırsever ev hanımlarının hazırladığı kermesin yanı sıra ihtiyaç sahibi ailelere de gıda paketi dağıtıldı. Vakıflar Bölge Müdürü İbrahim Genç ve Vakıf Başkanı Recep Öncel ve çok sayıda davetlinin katıldığı programın açılışında konuşan Vakıflar Bölge Müdürü İbrahim Genç, “Vakıflar Haftası nedeniyle düzenlediğimiz programlara vakıf kuruluşlarımızın yanı sıra hayırsever vatandaşlarda büyük destek verdi. Büyük Selçuklu Kültür ve Eğitim Vakfı da hazırladığı kermes ve gıda dağıtım töreni ile dar gelirli ailelerimizin yüzlerini güldürdü. Kendilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Büyük Selçuklu Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Recep Öncel, amaçlarının ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlara ulaşmak olduğunu söyledi. Öncel, “Vakfın, ‘Yaratandan ötürü yaratılana duyulan merhamet, şefkat ve sevginin müesseseleşmiş şekil’ anlamına geldiğinin idraki ve şuuru içindeyiz. Dün olduğu gibi bu günde emanetin yerine ulaşması için çalışıyoruz. Bir hayır kurumu olarak ilgi ve şefkate muhtaç insanlara bir nebze de olsa can simidi olabilmek için çaba harcıyoruz. En büyük arzumuz daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmak” dedi.

Vakıflar Haftası nedeniyle düzenledikleri etkinlikte daha fazla ihtiyaç sahibine ulaştıklarını ifade ederek, “Vakıf olarak bu tür ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için tüm ekibimiz ile büyük çaba harcıyoruz. Hafta nedeniyle düzenlediğimiz kermesimizin en büyük hedefi elde edilecek olan gelir ile bir köşede yardım eli bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaşmak. Bu duygular içerisinde hayırsever ev hanımlarının büyük katkıları ile hazırlanan kermese Konya halkının destek vermesi bizleri mutlu edecektir” diye konuştu.

 

ALİ SAİT ÖGE

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.