'Uyanın ey Müslümanlar!'

'Uyanın ey Müslümanlar!'

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu 267. hafta basın açıklamasında, geçtiğimiz günlerde suikasta kurban giden Lübnan İstihbarat Başkanı Visam El Hasanı gündemine aldı.

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu 267. hafta basın açıklamasında, geçtiğimiz günlerde suikasta kurban giden Lübnan İstihbarat Başkanı Visam El Hasan'ı, bu kez gündemine aldı. Bu kapsamda bölgenin iç savaşa sürüklendiğini kaydeden platform, Müslümanların her an teyakkuzda olmaları gerektiğini bildirdi

Her hafta Kayalıpark'ta düzenlendiği basın açıklamalarıyla gündemi değerlendiren Konya İnanç Özgürlükleri Platformu, bu hafta Lübnan'daki olayları ele aldı. Bu doğrultuda platform adına konuşan Fatih Altıparmak, “Lübnan'da istihbarat başkanın bombalı bir eyleme kurban giderek ölmesi, Lübnan'ı iç savaşa sürükleme çabalarının bir tezahürüdür. Emperyalist güçlerin Lübnan'ı yeniden iç savaşın merkezi haline dönüştürüp bölge halklarını bu merkezden kamplaşmaya sokmalarına ve bölgeyi yeniden dizayn etmelerine karşı Müslümanların uyanık olması gerekir” dedi. Açıklamalarının devamında kurban ibadetinin herhangi birinin tekeline verilmemesi konusunu da değinen Altıparmak bu konuda şunları aktardı: “İbadetlerin herhangi bir sosyal organizasyonun tekeline verilmesi ve kendisini laik olarak tanımlayan bir yönetim anlayışının müdahalesine maruz bırakılmasını kesinlikle doğru bulmuyoruz. Laik yönetim anlayışını benimseyen devletler, Müslümanların ibadetlerine müdahale etmekten vazgeçmelidir. Kimsenin kurbanını nasıl değerlendireceğine karışmamalıdır”

merhabahaber.com MUSTAFA GÜZEY
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.