Üslubunuzla milleti kamplaştırmayın

Üslubunuzla milleti kamplaştırmayın

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, siyasi parti liderlerine üslup eleştirisinde bulunarak, ''Ey liderler, kürsülerde, meydanlarda birbirinize usulsüz ve üslupsuz davranıyorsunuz

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, siyasi parti liderlerine üslup eleştirisinde bulunarak, ''Ey liderler, kürsülerde, meydanlarda birbirinize usulsüz ve üslupsuz davranıyorsunuz. Sizin bu davranışınız milletimizi kamplaştırıyor'' dedi.
Topçu, partisince  Çumra ilçesinde düzenlenen mitingde halka seslendi.
Denenmemiş, tertemiz, kadroları denemenin zamanı geldiğini ifade eden Topçu, ''Bu üç parti memleketi yönetti. İktidar da oldu, muhalefet de oldu. Ancak bunlar, ne Kandil'i söndürdü ne de İmralı'yı susturabildi'' diye konuştu.
Miting alanındaki kalabalığa 12 Haziran sabahı sandığa gitmeleri çağrısında bulunan Topçu, oy pusulasındaki ''hilal ve gül''ün altına her evden en az bir oy istediğini söyledi.
Siyasi parti liderlerine üslup eleştirisinde bulunan Topçu, şöyle devam etti:
''Ey liderler, kürsülerde, meydanlarda birbirinize usulsüz ve üslupsuz davranıyorsunuz. Sizin bu davranışınız milletimizi kamplaştırıyor. Komşu komşunun yüzüne bakamayacak hale geliyor. Sonra siz Meclis koridorlarında sarmaş dolaş oluyorsunuz ama sizin bıraktığınız işler neticesi millet birbiriyle kamplaşıyor. Bir oy için değmez, ölüm var ölüm. Aklınızı başınıza toplayın. Şu meydanlarda birbirinize sövüp, saymayı bırakın.''
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerde de bulunan Topçu, ''Kemal Bey, 'gelince emeklilere intibak yasası çıkaracağım' diyor. Gelemezsin de... İnsana, 'SSK Genel Müdürlüğü yaptın, şu ana kadar da muhalefet partisi olarak görev yapıyorsun. Emeklilerle ilgili bir tane kanun teklifin var mı? Bir yaraya merhem oldun mu?' demezler mi? Emeklilerin sayılarını da tam bilmiyor. Emeklilerin sayısı 9 milyon 250 bin. Bunu buradan söyleyeyim de not alsın bir yere'' diye konuştu.
Yağmur nedeniyle konuşmasını kısa tutan Topçu, iktidara geldiklerinde emeklilere sendika ve toplu sözleşme hakkı vereceklerini sözlerine ekledi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.