Ünal Aysal: Türk Sporu Bulaşmış Olduğu Çamurdan Acilen Temizlenmeli

Ünal Aysal: Türk Sporu Bulaşmış Olduğu Çamurdan Acilen Temizlenmeli

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Türk sporunun çamura bulaştığını öne sürerek, "Türk sporu, bugün üzerine bulaşmış olan çamurdan acil olarak temizlenmek zorunda." dedi.Galatasaray Adası'nda yapılan eylül ayı divan kurulu toplantısında...

Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Türk sporunun çamura bulaştığını öne sürerek, "Türk sporu, bugün üzerine bulaşmış olan çamurdan acil olarak temizlenmek zorunda." dedi.

Galatasaray Adası'nda yapılan eylül ayı divan kurulu toplantısında üyelere hitap eden başkan Aysal, kulübün öncelikle daha sıhhatli ve sürdürülebir bir ekonomik yapıya kavuşturmak için bazı radikal kararlar aldıklarını açıkladı. Başkan Aysal, kısa vadeli borçların arttığı şeklinde çıkan bilgilerin gerçek dışı olduğunu da kaydetti.

"5 YILLIK SPONSORLUK ANLAŞMASI YAPACAĞIZ"

Futbol takımının sponsorluğu konusunda bir hafta içinde önemli gelişmeler olacağını ifade eden Başkan, "Futtbol forma sponsorluğunda bir ilk gerçekleştirmeye çalışılmış ve yurtiçi ve yurtdışı faaliyetler bazında sponsorluklar ayırılarak yeni bir sponsorluk formülü üretilmiştir. Bunun katileşmiş şeklini bir hafta içinde sizlere duyurabileceğimizi ümit ediyorum. Bu işlem ilk etapta kısa vadeli, yani bir yıllık süre için kurgulanmış olmakla beraber buna paralel olarak büyük bir dış müessese ile 2015/16 sezonu itibari ile 5 yıllık yeni bir sponsorluk çalışması için de ciddi bir merhale kaydedilmiştir." diye konuştu.

Ünal Aysal, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kabul edilemez durumun etkin bir parçası olarak giderek daha kirli, daha yoz ve daha etik dışı bir mecraya doğru savruluyoruz. Bütün ahlaki ve evrensel sportif değerlerin hükümsüz kılındığı, şikeciliğin, ırkçılığın, sokak kabadayılığının normalleştirildiği bu yeni düzende, adaletsizlik, kayırmacılık ve TFF, TBF, TKF vs gibi tarafsız kurumlar şapkasının altında gelişen zorbalık bir orman kanunu haline gelmiş bulunuyor. Geldiğimiz noktada ortaya çıkan bu tabloda çoğumuz bilmeden ve istemeden az veya çok bir rol oynamış olabiliriz. En azından pasif kalarak, göz yumarak, çekinerek ve hatta sistemin kendisini temzileyeceğine dair inancımıza güvenerek ve reaksiyon göstermekte gecikerek hata yapmış olabiliriz."

Türk sporunun çamura bulaştığını ve acilen temizlenmesi gerektiğini dile getiren Başkan, "Ama artık bıçak kemiğe dayanmış durumda. Türk sporu bugün üzerine bulaşmış olan çamurdan acil olarak temizlenmek zorunda. Spor kulüplerinin içine, yönetimlerine, medyaya, federasyonlara, hatta en güveniğimiz bürokratik mekanizmalarına kadar sızmış olan bu fanatizm ve holiganizm kokan pislikten arınmak mecburiyetindeyiz. Ülke sporumuzun, ahlaki değerleri öne çıkaran, adil rekabet koşullarını norm haline getiren, kurumlarına, yargısına, ahlakına güvendiğimiz bir ortama taşınabilmesi için elbirliği ile çalışmak en önemli sorumluluğumuz. Bunun alacağımız puanlardan, şampiyonluklardan çok daha değerli bir çaba olacağından emin olunuz." ifadelerini kullandı.

Türk sporunun, orman kanunlarına teslim olmasına izin vermeyeceklerini kaydeden Ünal Aysal, "Galatasaray Spor Kulübü olarak Türk sporunun damarlarına çöreklenmiş bu virüsü, bu kirli ve yozlaşmış kabadayı çetesinin sızmış olduğu spor medyasından, spor kulüplerinden, federasyonlardan ve kimi kurumlardan temizleyene kadar mücadele edeceğimize toplum olarak söz vermeliyiz. Türk sporunun orman kanunlarına teslim olmasına izin veremeyiz. Etik sporun, evrensel ve ahlaki değerlerin peşindeki tüm spor kamuoyunu mücadelemizde takım gözetmeksizin bize katılmaya davet ediyoruz." şeklinde konuştu.

"ASLANIN DİŞLERİNİ GÖRDÜĞÜNÜZDE GÜLÜMSEDİĞİNİ ZANNETMEYİN"

Ünal Aysal, "Bir Aslanın dişlerini gördüğünüzde sakın ola size gülümsediğini zannetmeyin." diyerek sözlerini tamamladı. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.