Umut armağanları Konya seçmeleri yapıldı

Umut armağanları Konya seçmeleri yapıldı

Kimse Yok Mu Derneği tarafından Türkiye'nin dört bir yanında, çocuklarda yardımseverlik duygularının yanı sıra hayal güçlerinin gelişimine katkı sağlamak amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen

Kimse Yok Mu Derneği tarafından Türkiye'nin dört bir yanında, çocuklarda yardımseverlik duygularının yanı sıra hayal güçlerinin gelişimine katkı sağlamak amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen 'Umut Armağanları Oyuncak Tasarım Yarışması'na katılan 500 öğrenci, hiç oyuncağı olmayan dünya çocukları için oyuncak yapmakla kalmayıp, yazdıkları mektuplarla da umut oldular. Türkiye genelinde düzenlenen yarışma kapsamında, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat ve Konya'daki öğrencilerin el emekleri ve hayal güçlerini zorlayarak yaptıkları oyuncaklar, Kimse Yok Mu Derneği Konya Şubesi salonunda sergilenerek, jüri üyelerinin beğenisine sunuldu.

7 kişiden oluşan jüri üyeleri, kağıt, karton, ahşap, naylon, ip, teneke, pet şişe, plastik, cam, balon ve kumaş gibi çok çeşitli malzemelerden yapılan toplam500 adet oyuncak arasından en güzellerini seçmekte zorlandı.

 

Yaşları 6 ile 14 arasında değişen ilköğretim öğrencileri tarafından yapılan ve anasınıfı, ilköğretim birinci kademe ve ikinci kademe olmak üzere üç ayrı kategoride değerlendirilen oyuncaklar, hayatları boyunca hiç oyuncağı olmayan dünya çocuklarına dağıtılacak.

 

Konya Jürisi tarafından seçilen 15 eser Kimse Yok Mu Derneğinin İstanbul’daki merkezine gönderilecek. Derece giren eserler için 17 Nisan 2011 tarihinde İstanbul’da bir ödül töreni düzenlenecek.

 

Kimse Yok Mu Derneği Gönüllü Koordinatörlerinden Nermin Koçal, “Burada dereceye giren oyuncakları genel merkezimize göndereceğiz. Buradaki değerlendirmenin ardından oyuncakların sahipleri ödüllendirilecek. Ancak, bize göre bu oyuncakların tamamı ödüle layık. Çünkü çocuklar, el emeklerini, yüreklerini ortaya koymuşlar. Bununla da kalmayıp, yazdıkları mektuplarla umut oluyorlar. Çocuklarımızın yarınlara umutla baskın diye yapıldı bu oyuncaklar, umarım maksat hasıl olmuştur. Katılan bütün okullarımıza ve katılımcı öğrencilerimize, çocuklarımızı bu yarışmaya hazırlayan ve yüreklendiren anne-babalarına ve öğretmenlerine sevgilerimizi ve başarı dileklerimizi yolluyoruz” dedi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.