Ulusal Gençlikten Yücele ziyaret

Ulusal Gençlikten Yücele ziyaret

Habitat için Gençlik Derneği, Toplum Gönüllüleri ve Ulusal Gençlik Parlamentosu Üyesi Gençler "Geç Değil Genç" adlı kampanyanın startını verdi.

Konya Ulusal Gençlik Parlamentosu Delegeleri MHP Konya İl Başkanı Ali Yücel’e ziyaret gerçekleştirdi. Ulusal Gençlik Parlamentosu Konya Temsilcisi İbrahim Toprak, Ulusal Gençlik Parlamentosu Konya Delegeleri 12 Haziran tarihinde Genel Seçimlerin yapılacağını hatırlatarak, Seçimler için aday adaylarının ortaya çıkmaya başladığına dikkat çekti. İbrahim Toprak, aday adayları içerisinde gençlerin oranının henüz istenilen düzeyde olmadığını vurguladı. Yapılacak genel seçimlerde gençlerin daha fazla milletvekili adayı gösterilerek, Türk siyasetinde daha etkin olmalarını istediklerini de ifade eden Toprak, "Türkiye'nin yaş ortalaması 29, ancak siyasi yaş ortalaması 54. Bu kadar genç bir nüfusa sahip olmamıza ve seçilme yaşının 25 olmasına rağmen gençler siyasette yeterince yer almıyorlar” diye konuştu. 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Ali Yücel ise “Ülkemizin eğitim alanında yüzyılın seviyesine ulaşması, geleceğimiz açısından büyük önem taşımaktadır. Çağdaş eğitim imkânlarından yararlanmış, kendine güvenen, üreten, araştıran, sorgulayan, çözüm öneren, teknolojiyi kullanabilen şuurlu nesiller Türkiye'nin dünyadaki ilerleme yarışında güçlü olması için vazgeçilmezdir. Bu yarıştaki tek güvencemiz de yine sizlersiniz. Varlığınız, Türkiye Cumhuriyeti'nin sahip olduğu en büyük ve gerçek zenginliktir. Türkiye, genç nüfusun sorunlarına eğilmek, beklentilerini karşılamaya yönelik politikaları benimsemek ve uygulamak zorundadır.  İşsizlik, eğitimde ve diğer alanlarda fırsat eşitliği sağlanamaması gibi sorunlar, ülkemizin sizlere doğrudan yansıyan öncelikli sorunlardır” ifadelerini kullandı.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.