‘Ülkenin kadınlarını  koruyup kollayacağız’

‘Ülkenin kadınlarını koruyup kollayacağız’

AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, “Ana muhalefetin kadınlar üzerinden yaptığı siyasete baktığınız zaman bu zihniyetin hiçbir şekilde bu ülkenin kadınlarına bir değer katmayacağın eminiz. Ak Partinin güçlü kadınları olarak bu ülkenin tüm kadınl

AK Parti Konya İl Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tek liste ile gerçekleştirilen kongre neticesinde Esra Doğan yeniden AK Parti Konya İl Kadın Kolları Başkanlığa seçildi. 6. Olağan İl Kadın Kolları Kongresi Selçuklu Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Genel Merkez Kadın Kolları MYK Üyesi Ümmügülsüm Ümütlü, Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Üyesi Neslihan Ay, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Konya Milletvekili Gülay Samancı, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, İlçe Başkanları, Belediye Başkanları teşkilat mensupları ve partililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından protokol konuşmalarına geçildi. Kongre açılışında konuşan AK Parti Konya İl Kadın Kolları Başkanı Esra Doğan; Kadının, sadece siyasette değil, hayattaki rolü de çok önemlidir. Kadının olduğu işlerde, incelik, estetik, detaylarda dikkat görürüz. Bizleri bu kutlu yolda cesaretlendiren sebeplerden birisi de “Kadınlar siyasetin öznesidir” diyen Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu kıymetli yaklaşımıdır. Biz bu değere layık olabilmek adına, kongremizin ana temasında da ifade edildiği gibi; “Türkiye için, Konyamız için inandığımız yolda yürümeye devam edeceğiz. Kongremizin hayırlara vesile olmasını diler, bizleri bu özel günde yalnız bırakmayan tüm kıymetli misafirlerimize teşekkür ediyorum.”

“AK PARTİ DAVASININ ORTA DİREĞİ KADINLARIMIZDIR”

Kadın Kollarının parti çalışmalarındaki önemine dikkat çeken Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “AK Parti davasının orta direği kadınlarımızdır. Kadınlarımız her seçimde bizden daha fazla gayret gösterdiler. Bizden daha fazla çalıştılar. İl Kadın Kollarımızda bugüne kadar görev yapan tüm dava arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Yeni görev alacaklara başta Esra Doğan Candan olmaz üzere tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Rabbim utandırmasın inşallah.”

“AK PARTİ KONYA TEŞKİLATLARI OLARAK BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

6. Olağan İl Kadın Kolları Kongresinin hayırlara vesile olmasını temenni ederek sözlerine başlayan AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, “AK Parti Konya teşkilatları olarak, Kadın Kollarımızdan, Gençlik Kollarımıza, İl ve İlçe Teşkilatlarımızdan, mahalle temsilcilerimize, sandık kurulu başkanlarımızdan ve üyelerimize kadar çok büyük bir aileyiz. İnanarak yola çıktığımız bu kutlu yolda pek çok arkadaşımız ter döktü, emek harcadı. Hamdolsun girdiğimiz her seçimde de kıymetli hemşehrilerimizin o büyük desteği ile Konya olarak hep rekorlara imza attık. İlk günden bu yana bu davada yer almış emek vermiş tüm kardeşlerime bir kez daha teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun. Aralarından ahirete uğurladıklarımız oldu. Rabbim hepsinin mekanlarını cennet etsin. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşmak için teşkilatımızın tüm kademeleri ile var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz, bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Yeniden AK Parti Konya İl Kadın Kolları Başkanlığına seçilen Esra Doğan ve yönetimini tebrik ediyor, görevlerinde muvaffakiyetler diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun.

“TÜM KADINLARI KORUYUP KOLLAYACAĞIZ”

AK Partinin güçlü kadınları olarak bu ülkenin tüm kadınlarını koruyup kollayacaklarını ifade eden Usta, “Ana muhalefetin kadınlar üzerinden yaptığı siyasete baktığınız zaman maalesef taciz ve tecavüzlerin arkasının gelmediği ve bunlara susarak, hiç yokmuşçasına davranarak ve hatta mağdurların susturulmasına kadar varan bir zihniyetle mücadele ediyoruz. Biz ne olursa olsun bu zihniyetin hiçbir şekilde bu ülkenin kadınlarına bir değer katmayacağın eminiz. Ne olursa olsun işte yine Ak Partinin güçlü kadınları olarak bu ülkenin tüm kadınlarını koruyacağız, kollayacağız. Güçlenmemizin, kendi kendimize yetebilmemizin önüne engel çıkartan ne varsa onları milletimizle söküp attık. Milletimiz bize olan güvencini ve inancını her seferinde gösterdi. Bu solukla birlikte ülkemize sayısız hizmetler getirdik. Bu ülkenin evlatlarının, kadınlarının, yaşlılarının, gençlerinin meydanlarda yürüyerek Ayasofya zincirlerini kırsın diye nice mitingler yapıldığını biliyoruz. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Ayasofya’yı açtık. Bugün Batı’da, Avrupa’da insanlar hastane kapılarında bekletilirken biz hiçbir hastamızı kapıda bırakmadık. Kendi yerli ve milli solunum cihazımızı ürettik. Kendi ürettiğimiz bu solunumuz cihazımızla dünyaya nefes olduk. Bunu başarmak eski Türkiye için hayaldi. Eski Türkiye’de SGK’nın başkanı oraları batırırken yeni Türkiye’nin lideri sadece kendi ülkesi için değil bütün coğrafyalara nefes olmak için yola çıktı ve bunu da başardı. Bunu başarırken milletimizden güç alarak yolumuza devam ettik. Hepsinden yaşama hakkını önemsedik. Yaşama hakkı herkesin en kutsal hakkıdır. Biz sömürge düzenlerini, çatışma ortamını arayanlardan değil, insana değer veren insan onurunu koruyup yaşatanlardan olduk” dedi. Protokol konuşmalarının ardından oy verme işlemine geçildi. Tek liste ile gerçekleştirilen kongrede Esra Doğan güven tazeleyerek yeninden AK Parti Konya İl Kadın Kolları Başkanlığına seçildi.

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum