Uçurma Şenliğinde gökyüzü Saadet oldu

Uçurma Şenliğinde gökyüzü Saadet oldu

Saadet Partisi (SP) İl Hanım Kolları tarafından Yer Gök Saadet Olacak sloganı ile Uçurtma Şenliği düzenlendi

Kozağaç Piknik Alanı’nda düzenlenen etkinliğe SP Konya Milletvekili Adayı İsmail Aydilek, Ahmet Gönç ve çok sayıda hanım kolları üyesi katıldı.

Şenlikte en çok çocuklar eğlendi. Ellerindeki onlarca Saadet Partisi’nin ismi ve ambleminin bulunduğu balonu gökyüzüne bırakan çocuklar, güzel bir görüntü oluşturdu. Saadet Partisi’nin ambleminin yer aldığı uçurtmalarla ise çocuklar saatlerce eğlendi.

Etkinlikle ilgi açıklamada bulunan SP İl Hanım Kolları Başkanı Sümeyye Barbaros, Allah’ın yeryüzünü en küçük bakteriden en büyük canlıya kadar muazzam bir şekilde yarattığını ifade ederek, insanların büyük bir hırs ile bu dengeyi alt üst ederek, dünyayı yaşanmaz hale getirmeye çalıştığını söyledi. Sümeyye Barbaros, “Biz Müslümanlar ‘Kıyamet kopuyor görsen, elindeki fidanı dik’, ‘Akarsu başında abdest alsan dahi suyu idareli kullan’, ‘Herkes evinin önünü süpürse, bütün şehir temiz olur’ diyen bir dinin mensuplarıyız. Bugün sevgili peygamberimiz yavrularımıza yeteri kadar tanıtılmadığı, O’nun evrensel değerdeki tavsiyeleri insanımıza anlatılmadığı için çevre felaketleri yaşanmaktadır. Üzülerek söylemek gerekir ki bugün yavrularımız, dünyaya şan ve nizam veren büyüklerini tanımamakta, onun yerine tamamen hayal mahsulü, kan döken, bol bol adam öldüren, yakıp yıkan TV ve çizgi film kahramanlarını daha iyi tanımaktadır” dedi.

“Kendi ailesindeki amca, dayı, hala, teyze çocuklarını değil, bir futbol takımını yedekleri ile birlikte sayabilmektedir” diyen Barbaros, şunları kaydetti: “Ne yazık ki bizler özümüzden öyle uzaklaşmışız ki artık Avrupa’da Türklerin geçtiği yerleri bıraktığı çöplerinden tanımaktayız. Piknik için gittiğimiz ormanları, akarsuları berbat edip gelmekteyiz. Ne yazık ki yöneticilerimiz bu konuda yeterli tedbirleri alamamakta, işi sadece zabıta kuvveti ile halletmeye çalışmaktadır. Bizler yeryüzünü yaşanabilir bir şekilde gelecek nesillere bırakmak istiyorsak senede bir defa çevre günü değil, bütün bir ömür boyu kendi milli ve manevi dinamiklerimizi öğretmek ve uygulatmak zorundayız.”

Barbaros, Milli Görüş kadroları olarak bir günlük değil, bütün insanların ömür boyu çevreye duyarlı olmasının gayreti içinde olduklarını kaydetti.

Açıklamanın ardından çocuklar ellerindeki onlarca balonu bırakarak gökyüzünde Saadet Partisi görüntüsü oluşturdu. SP’li hanımlar ise güzel bir sosyal aktivitenin içinde bulunmanın mutluluğunu yaşadı.

HASAN AYHAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.