U14 Milli Takım Seçmeleri Antalya’da başladı

U14 Milli Takım Seçmeleri Antalya’da başladı

TFF antrenör eğitimcileri ve gönüllü antrenörler tarafından yurt çapında gerçekleştirilen taramalarda belirlenen 2010 doğumlu 440 oyuncu sahaya çıkacak.

U14 Milli Takım seçmeleri başladı Antalya'nın ev sahipliği yapacağı organizasyonda TFF bölge antrenörleri, TFF antrenör eğitimcileri ve gönüllü antrenörler tarafından yurt çapında gerçekleştirilen taramalarda belirlenen 2010 doğumlu 440 oyuncu sahaya çıkacak. Genç milli takım antrenörleri, bölge antrenörleri ve antrenör eğitimcilerinin izleyeceği seçmelerde 11 bölgeden birer, İzmir ve Ankara'dan ikişer, İstanbul'dan ise biri Trakya'yı temsil eden beş takım yer alacak. Her takımda iki kaleci ve 20 oyuncu bulunacak. 8 Aralık'a dek sürecek seçmelerde takımlardaki tüm oyuncular forma giyme şansı bulacak. Karmaların başında bölge antrenörleri olacak.

Genç milli takımlarımızın her yıl yaptığı U14 Millî Takım seçmelerinde bu sene hem daha fazla oyuncu olması hem de daha fazla maç yapabilmesi için farklı bir uygulamaya gidilerek, her bir takım seçmelere 2 kaleci ve 20 oyuncu olmak üzere iki takımla katılacak. Dolayısı ile 20 farklı bölge, 2 farklı 11 ile sahaya çıkacağından 40 takım seçmelere katılmış olacak. Böylece, Genç milli takımların oyuncu tarama, yarıştırma ve geliştirme vizyonunun ilki olan tarama faaliyeti daha geniş kapsamda ortaya koyulmuş olacak.

Seçmelerden sonraki süreçte de yaklaşık 70-80 oyuncunun katılımı ile geniş kapsamlı ikinci bir filtreleme ile U14 Millî Takımımızın oluşturulması hedefleniyor. Ayrıca şu andaki U15 Millî Takımı'ndan başlayarak hayata geçirilen A ve B kadrosu uygulaması, bu yaş grubu ile de sürecek. Böylece tabanda iki farklı kadro belirlenecek. Bu da oyuncu havuzunun geniş tutulmasın sağlayacak ve oyuncuların gelişimlerini takibi kolaylaştıracak. Antalya'daki seçmelerde yer almayan fakat potansiyelli görülerek kayıt altına alınan futbolcular da izlenmeye devam edilecek.

Antalya'da Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi sahalarında yapılacak seçmeler; 29-30 Kasım tarihlerinde 1. Grup'ta Ankara (1), İstanbul (1), İzmir (1) ve Trabzon Bölge maçları ile başlayacak 14 yaş altı seçme karşılaşmaları, 1-2 Aralık tarihlerinde 2. Grup'ta Ankara (2), İzmir (2), İstanbul (2) ve Antalya bölge maçları ile devam edecek. 3-4 Aralık'ta 3. Grup'ta Adana, Bursa, Samsun ve İstanbul (3) bölgeleri, 5-6 Aralık'ta 4. Grup'ta İstanbul 4 (Amatör), Malatya, Diyarbakır ve Van bölgeleri ve 7-8 Aralık'ta 5. Grup'ta İstanbul 5 (Trakya), Sakarya, Erzurum ve Kayseri bölgeleri arasında oynanacak karşılaşmalarla U14 Millî Takım seçmeleri tamamlanacak.

AA

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.