Türkiye'ye sağlık hizmeti için geliyorlar

Türkiye'ye sağlık hizmeti için geliyorlar

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Konya İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz, KONYAGİAD üyeleriyle bir araya geldi. Yavuz, Türkiye’ye sağlık hizmeti almak için gelindiğini söyledi

Konya Genç İş İnsanları Derneği (KONYAGİAD) üyelerine yönelik bilgilendirme toplantılarına devam ediyor. Bu kapsamda Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Konya İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz, KONYAGİAD üyeleriyle bir araya geldi. Yavuz, sunumunda SGK’nın işleyişi ve çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Konya’da kuruluşundan bu yana yaptığı çalışmalarla iş ve sivil toplum dünyasına yeni ve güçlü bir soluk getiren Konya Genç İş İnsanları Derneği (KONYAGİAD), üyelerine yönelik bilgilendirme faaliyetlerini sürdürüyor. Dernekte son olarak ‘‘Çalışma Hayatında Güncel Gelişmeler’’ konulu bir program düzenlendi. Toplantıya katılan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Konya İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz, SGK’nın işleyişi hakkında bilgi verirken sosyal güvenliği, çalışan ve işveren gözünden değerlendirdi. Yavuz, SGK’nın yaptığı işin emeklilik hizmetleri ve sağlık finansmanı olarak ikiye ayrıldığına değinerek sağlık finansmanının kapsadığı eczane ve hastane ödemelerinden bahsetti. Sağlık hizmetleri konusunda daha önceden yurt dışına gidildiğini, ancak günümüzde ülkemizdeki imkanların gelişmesi dolayısıyla artık Türkiye’ye sağlık hizmeti almak için gelindiğini vurgulayan Yavuz, konuyla ilgili detayları da anlattı. Yavuz, sağlık ve güvenlik hizmetleri hakkında bilgi verirken KONYAGİAD üyelerinin sorularını da cevaplandırdı.

Toplantıya katılan TÜGİK Yönetim Kurulu Üyesi ve KONYAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gülvezir Korkmaz, SGK İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz’a verdiği bilgilerden dolayı teşekkür ederek, bu tür faaliyetleri bundan sonra da artırarak sürdüreceklerini belirtti. KONYAGİAD’da ‘‘Çalışma Hayatında Güncel Gelişmeler’’ konuşuldu.

HABER MERKEZİ

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.