Türk kot devi iflas etti! İsmini herkes biliyor

Türk kot devi iflas etti! İsmini herkes biliyor

Türkiye'de tekstil sektöründe yaşanan krizin son örneği ortaya çıktı. Türk kot pantolon devi iflas etti. Markanın ismini sektörde bilmeyen yok.

Küresel ekonomik krizin etkileriyle Türkiye ve dünya genelinde binlerce firma iflas etti. Bu süreçte Türkiye güçlü bir duruş göstermeye çalıştı. Gelir gider dengelerinin bozulması ve döviz kurunun zirveyi görmesiyle firmalar zora girdi. Buna bir de bankaların yüksek faiz oranları eklendi. Derdine derman arayan işletmeler bankaya gitse de olumsuz cevapla karşılaştı. Son aylarda en çok iflasın yaşandığı sektörlerden birisi tekstil.

fabrika.jpg

SEKTÖRDE BÜYÜK YANKI UYANDIRAN İFLAS

Son olarak Türkiye'de kot pantolon, kot gömlek ve kot ceket gibi birçok ürünün imalatını yapan marka iflas etti. Bahsi geçen iflas sektörde büyük yankı uyandırdı. ÜNATEKS Denim Tekstil Pazarlama Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi resmen iflas etti. İstanbul İcra Dairesi tarafından yapılan açıklamada, ÜNATEKS Denim Tekstil Pazarlama Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi'nin iflasına karar verildiği belirtildi.

fabrik-444.webp

TÜRK TEKSTİL DEVİ İFLAS EDELİ 7 GÜN OLDU

Söz konusu kararda "BAKIRKÖY/İSTANBUL adresinde kayıtlı ÜNATEKS DENİM TEKSTİL PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ 'nin saat 10.53 itibariyle İFLASINA karar verilmiş olup tasfiye işlemleri müdürlüğümüz yukarıda yazılı 2024/19 İFLAS sayılı dosyasından yürütülmektedir." ifadelerine yer verildi. Ayrıca Bakırköy 3. Asliye Ticaret Mahkemesinin 06 Haziran 2024 tarihi itibariyle kesinleşen iflas kararı ile birlikte, tasfiye işlemleri 2024/19 İFLAS sayılı dosyasından yürütüldüğü aktarıldı. Yani Türk tekstil devi iflas edeli tam 7 gün oldu.

Kaynak:Haber Merkezi