Türk İşadamlarından Bosna Hersek Çıkarması

Türk İşadamlarından Bosna Hersek Çıkarması

Bosna Hersek İle İlişkileri Geliştirme Merkezi Vakfı (BİGMEV) 15- 17 Ağustos tarihlerinde Bosna Hersek’e iş gezisi düzenleyecek.

Bosna Hersek İle İlişkileri Geliştirme Merkezi Vakfı (BİGMEV) 15- 17 Ağustos tarihlerinde Bosna Hersek’e iş gezisi düzenleyecek. Çeşitli sektörlerden 15 işadamının katılacağı geziye Bosna Hersek firmalarıyla işbirliği görüşmeleri yapılacak.

BİGMEV Genel Müdürü Erol Çetinkaya, çalışmaları Bosna Hersek Bursa Fahri Konsolosluğu ile birlikte yürüttüklerini belirtti. Çetinkaya, şu bilgileri verdi: "Bosna Hersek’te birçok sektörde önemli yatırım fırsatları mevcut. Bosna Hersek, stratejik konumu, doğal zenginlikleri ve kalifiye işgücü potansiyeliyle özellikle gelişmiş ülkelerin ilgi alanında. Sanayileşmiş ülkelerin firmaları, bu ülkede önemli yatırımlara imza atıyor. Bosna Hersek’teki fırsatlar Türk işadamlarına da açık. Tarihten gelen köklü bağlarımız var. BİGMEV de, iş fırsatlarını yatırımcılar ile kazan-kazan ilkesi çerçevesinde buluşturuyor."

Bosna Hersek ile Türkiye arasında başta ekonomik ve ticari olmak üzere kültürel ve bilimsel ilişkileri geliştirmek amacıyla 2010 yılından faaliyet gösterdiklerini ifade eden Çetinkaya, "Temel misyonumuz Türkiye’den Bosna Hersek’e yatırımı Bosna Hersek’ten de Türkiye’ye ticareti güçlendirirken iş dünyaları arasında sürdürülebilir ilişkiler kurmaktır. Bu yolla Bosna Hersek’in kalkınmasına katkı sağlamayı amaçlıyoruz." diye konuştu.

Bugüne kadar çeşitli heyetlerin ülkeler arasındaki görüşmelerini organize ettiklerini ifade eden Çetinkaya, iş gezisine Bursa, İnegöl ve Eskişehir’den işadamlarının katılacağını kaydetti. Bosna Hersek’te firma ziyaretleri ve ikili görüşmelerin yapılacağını bildiren Çetinkaya, mobilya, enerji, gümrük, inşaat, plastik ve gıda perakendesi alanlarında işbirliği görüşmeleri yapılacağını sözlerine ekledi. CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.