Türk Enerji Sen Şube Başkanı Demir: İş Memura Geldiğinde Musluklar Kapanıyor

Türk Enerji Sen Şube Başkanı Demir: İş Memura Geldiğinde Musluklar Kapanıyor

Türkiye Kamu Sen’e bağlı Türk Enerji Sen Orta Karadeniz Şube Başkanı Şuayip Deniz Demir, memur emekli maaşlarının aktif çalışana göre çok düşük olduğunu belirtti.

Türkiye Kamu Sen’e bağlı Türk Enerji Sen Orta Karadeniz Şube Başkanı Şuayip Deniz Demir, memur emekli maaşlarının aktif çalışana göre çok düşük olduğunu belirtti. Demir, "İş memura geldiğinde, musluklar kapanmaktadır." dedi.

Şuayip Deniz Demir, memur hakları ile ilgili sendika binasında basın toplantısı düzenledi. Açıklamasında toplu iş sözleşmesi görüşmelerine değinen Demir, "Geçtiğimiz aylarda sendikalar ve hükümet arasında mutabakata varılan 'memura sicil affı' ve '2005’ten sonra göreve başlayan memurlara bir derece verilmesi' hususları geçtiğimiz Torba Yasa'da yer almamıştır. Memurun emekliliğinde hizmetinin 30 yıl üzerindeki kısmı dikkate alınmamakta olup, hala çalışanın alınteri ve göz nuru yok sayılmaktadır. İş memura geldiğinde, musluklar kapanmaktadır." dedi.

Memur emekli maaşlarının çok düşük olduğunu söyleyen Türk Enerji Sen Orta Karadeniz Şube Başkanı Şuayip Deniz Demir, "Emekli maaşlarının aktif maaşa göre çok düşük olması noktasında hala bir adım atılamamış, Hükümet verdiği 30-40 liralık seyyanen zamları bile emekliliğe dahil etmemekle bu konuda ne kadar katı olduğunu ortaya koymuştur. Bu toplu iş sözleşmede sendikamızın ve konfederasyonumuzun taleplerimizdeki kararlığı göstermek için önümüzdeki günlerde eylem yapacağımızı da şimdiden duyurmak istiyorum." diye konuştu.


CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.