Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Demir: Dershaneler Sayesinde Öğretmen Oldum

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Demir: Dershaneler Sayesinde Öğretmen Oldum

Kamu–Sen’e bağlı Türk Eğitim Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Merih Eyüp Demir, dershanelerin kapatılmasının merdiven altının artmasına, devletin yaptığı denetlemelerin ortadan kalkmasına yol açacağını söyledi.

Kamu–Sen’e bağlı Türk Eğitim Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Merih Eyüp Demir, dershanelerin kapatılmasının merdiven altının artmasına, devletin yaptığı denetlemelerin ortadan kalkmasına yol açacağını söyledi. Dershanelerin Türkiye’nin bir gerçeği ve arz talep meselesi olduğunu belirten Demir, “Talep varsa mutlaka arz olur. Vatandaşın talebi bitti mi ki dershaneleri kapatıyorsunuz? Bu konuda öncelikle buna bakmak gerekiyor.” dedi.

    12 Eylül 1980 askerî darbesinden önce kendisinin de okulda birçok dersin boş geçmesi yüzünden mağdur olduğunu, bu açığı gidermek için dershaneye gittiğini anlatan Demir, şunları söyledi: “Dershaneler sayesinde öğretmen oldum. Türkiye’deki eğitim şartlarının eşit olmadığını görmemek için kör olmak lazım. Bu, Türkiye’nin bir gerçeğidir. Bunun için ekstra bir katkıda bulunmanız lazım. Dershane kaldıracaksınız da ekstra katkı anlamında yerine koyacağınız bir projeniz, öneriniz var mı? Bunlar belli değil. Dolayısıyla 'ben yaptım oldu' mantığıyla 4+4+4 sisteminde bile şu anda sorunların üstesinden gelemezken yeni sorunlar getirmeniz, yeni sınav sistemi, dershaneleri kapatma gibi sistemin gideceği noktasının neresi olduğu konusu bütün milletimizde, öğrencilerimizde, velilerin üzerinde çok büyük bir soru işareti olarak durmaktadır. Sağlıklı bir çalışma hep birlikte, dershaneciler ve eğitim camiası bir araya getirilip yapılmalıdır. Bu bence kesinlikle işin taraflarının bir araya geleceği, çok geniş katılımlı çalışma ortamıyla giderilir. Fırsat eşitliği açısından dershanelerin eğitime katkısının olduğu yadsınamaz." CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.