Turizm Cenneti Yeniden İmara Açıldı

Turizm Cenneti Yeniden İmara Açıldı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde geçtiğimiz nisan ayında geçici bir süre için durdurulan imar faaliyetleri 15 Eylül tarihinden itibaren tekrar başlayacak.Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon düzenlediği basın toplantısında şu sözlere yer verdi...

Muğla'nın Bodrum ilçesinde geçtiğimiz nisan ayında geçici bir süre için durdurulan imar faaliyetleri 15 Eylül tarihinden itibaren tekrar başlayacak.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon düzenlediği basın toplantısında şu sözlere yer verdi “Bodrum Merkez Ve Torba 1.Etap, Yalıkavak, Yalı, Gümüşlük, Mumcular’da ve köy yerleşim alanlarında imar uygulamalarına devam edilecektir. Bunları şuanda imara açıyoruz. Bunun yanı sıra Göltürkbükü, Bitez, Ortakent’te bakanlıklarda devam eden planlama süreçlerinin tamamlanmasını takiben, yakın zamanda imar uygulamalarına başlanacaktır. Konacık ve Turgutreis, Gündoğan ise imara açmak için çalışmalarımız devam ediyor. Ama bu saydığım yerler içerisinde imara açılamayan bölgeler şimdilik eski sistemde çalışmalara devam edecek. Özellikle planları uyum içine getirdikten sonra son durumu açıklayacağız. Konacık ve Turgutreis, Gündoğan hariç diğer yerler artık belediyemize müracaat edebilir. İmar durumu ile ilgili bilgiler alabilir. İnşaat ruhsatlarını alabilirler.” dedi.

Bodrum Mimarlar Odası Başkanı Hamdi Erdoğan ise “Biz başından belli bu süreci destekliyoruz. Mimarlar odası Bodrum’u bir bütüncül halinde planlanması gerektiğini her zaman söyledik. Bu çalışmaların hemen bitmesini beklemiyoruz. Bu sürecin uzun bir süreç olduğunun farkındayız. Ama ilk etapta en azından bazı bölgelerin çalışmalarının hızlandığını gördük. İnşaat yasağının bitmesi ile beraber, yeni bir inşaat sezonu başlayacak. Bu sezonda da inşaat piyasasının durmaması gerekiyor. İmara açılan bölgelerin sorununun çözülmesi ile birlikte imara açılmasını doğru buluyoruz.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan geçen süre içinde, Bodrum Belediyesi tarafından bu amaçla yoğun çalışmalar yapılmış, 11 beldeye ait her ölçekteki plan ve imar uygulamalarına ilişkin evraklar ve bilgiler büyük ölçüde toplanmış ve arşivlenmişti.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.