TTNET, üniversitelilerle buluştu

TTNET, üniversitelilerle buluştu

2010 yılından bu yana, Türkiye çapında 63 farklı ilde toplam 99 üniversiteye ulaşan TTNETle Geleceğini Netleştir projesi ikinci yılında Konya Selçuk Üniversitesinde yaklaşık 400 öğrenci ile buluşt

2010 yılından bu yana, Türkiye çapında 63 farklı ilde toplam 99 üniversiteye ulaşan “TTNET’le Geleceğini Netleştir” projesi ikinci yılında Konya Selçuk Üniversitesi’nde yaklaşık 400 öğrenci ile buluştu.

 

Türkiye’nin iletişim teknolojileri ve eğlence şirketi TTNET’in, eğitime destek vermek ve yeni iş kollarının yaratılması sonucu istihdama katkı sağlamak amacıyla düzenlediği TTNET’le Geleceğini Netleştir projesi, Konya Selçuk Üniversitesi’nde yaklaşık 400 öğrenci ile buluştu.

 

2010 yılı Mart ayında başlayan ve bugüne kadar yaklaşık 55 bin öğrenciye ulaşarak, 30 binin üzerinde yenilikçi iş fikrini açığa çıkaran proje kapsamında Konya Selçuk Üniversitesi’nde gerçekleşen etkinlik bir gün sürdü. TTNET’in PDA Danışmanlık ve ELT Yurtdışı Eğitim Hizmetleri ile birlikte düzenlediği etkinlikte, yakın gelecekte Türk ekonomisinin karar vericileri ve liderleri olacak üniversite öğrencilerine, hem bilişim sektörü hem kişisel gelişim hem de yurt dışı eğitimi konularında bilgiler aktarıldı.

 

Proje kapsamında Konya Selçuk Üniversitesi öğrencilerine, TTNET’in kısa süre önce hayata geçirdiği yeni girişimci destekleme programı, Partner Ekosistem de tanıtıldı.

 

Yaratıcı üniversite gençliğini, bilişimin tüm alanlarında projeler üretmeye teşvik eden Partner Ekosistem programı; gençlerin fikirlerini ürüne dönüştürmelerine destek oluyor. sitesinden yenilikçi fikirleriyle başvuran gençler; araştırma, kurgulama, planlama ve geliştirme, eğitim ve uzman desteği, altyapı ve finansal yatırım konularında çeşitli desteklerden faydalanabiliyor. Böylece projelerini hayata geçiren gençler, Türkiye’nin yeni girişimcileri arasında yerlerini alıyor.

 

TTNET’le Geleceğini Netleştir Projesi kapsamında ayrıca, bir günlük seminer ve eğitimlere katılan tüm öğrencilere katılım sertifikası verildi. Düzenlenen yarışma sonucunda da, katılımcı öğrencilerden 1 kişiye Nokia Booklet, 4 kişiye de A Milli Takım Forması hediye edildi.

 

2010 yılından bu yana; Edirne’den Van’a, Yozgat’tan Diyarbakır’a 63 farklı ilde, toplam 99 üniversitede düzenlenen TTNET’le Geleceğini Netleştir kapsamında, Türkiye’nin dört bir yanındaki öğrencilerle bilişim sektörü alanında bilgiler paylaşıldı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.