Traktör üreticileri Konya'da

Traktör üreticileri Konya'da

Traktör üreticileri ile Konyalı otomotiv yan sanayi firmaları ikili ticari görüşmeler yaptı.

Konya Sanayi Odası (KSO) Otomotiv Yan Sanayi İş Kümesi Derneği tarafından KSO Konferans Salonu'nda düzenlenen ikili görüşmelere, TürkTraktör, Tümosan, Başkent Traktör, Hattat Erkunt ve Traktör yöneticileri ile Konya'da faaliyet gösteren otomotiv yan sanayi üreticileri katıldı.
KSO Yönetim Kurulu Üyesi ve Döküm Kümelenme Derneği Başkanı Mehmet Ali Acar, Konya sanayisinin gelişmesinde ve yeni ufuklara kapı aralamasında traktör sektörünün önemli olduğunu söyledi.
Konya'da 1975 yılında kurulan Tümosan ile kentte otomotiv yan sanayinin gelişmesinin ivme kazandığını ifade eden Acar, ''Bu yüzden traktör sektörünün Konya için önemi ve yeri çok farklıdır'' dedi.
Acar, Konya'nın endüstrinin merkezi olmaya aday olduğunu vurguladı. Otomotiv Yan Sanayi İş Kümesi Derneği Başkanı Mehmet Tekelioğlu da, KSO bünyesinde 2006 yılında başlatılan kümelenme çalışmaları kapsamında yürütülen Otomotiv Yan Sanayi Kümesi'nin önemli çalışmalar ile Türkiye'nin en önemli kümelerinden birisi haline geldiğini bildirdi.
Uluslararasılaşma sürecinde özellikle Avrupa'daki merkezler ile önemli bağlantılar kurulduğunu bildiren Tekelioğlu, şunları kaydetti: ''Kümemiz sektördeki 189 firmanın ortak çıkarını korumak ve destek veren paydaşların gücü ile hareket etmekte, atılan adımlar ile bölgesel kalkınmanın aktörlerinden birisi olmayı hedeflemektedir. Sağlanan sinerjinin ve hedeflenen güvenin özellikle sanayimiz açısından önemini bilen kümemiz bu amaçla faaliyetlerini sürdürmeye devam etmektedir.''
Konuşmaların ardından ikili görüşmeler başladı. Toplantıda Hattat Traktör Satın Alma Müdürü Orhan Bozkır, Tümosan Satın Alma Müdürü Bülent Bolat, Başkent Traktör Satın Alma Müdürü Ömer Ünal, Erkunt Traktör Stratejik Satın Alma Müdür Yardımcısı Yaşar Özel, TürkTraktör Direkt Malzeme Satın Alma Müdürü Ali Çavuşoğlu, Konya'da yan sanayi sektöründe faaliyet gösteren 33 firma ve ana sanayi temsilcileri ticari görüşmeler yaptı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.