Trafiktesorumluluk hareketi başladı

Trafiktesorumluluk hareketi başladı

Ulaştırma Bakanlığı'nın koordinasyonunda, trafikte sorumluluk bilinci alanında çalışma yapan kurum ve kuruluşlar işbirliğinde ve TÜVTURK'ün desteğiyle hayata geçirilen ''Trafikte Sorumluluk Hareketi''

Ulaştırma Bakanlığı'nın koordinasyonunda, trafikte sorumluluk bilinci alanında çalışma yapan kurum ve kuruluşlar işbirliğinde ve TÜVTURK'ün desteğiyle hayata geçirilen ''Trafikte Sorumluluk Hareketi'' projesinin ''Sorumlu Vatandaş Hareketi'' seminerleri Konya'da başladı.
Sorumlu Vatandaş Hareketi'nin 2011 yılındaki ilk eğitimi Konya Rixos Otel'de düzenlendi. Eğitimlerin temel hedef grubunun Halk Eğitimi Merkezleri olduğu belirtildi.
Halk Eğitimi Merkezleri öğretmenlerine yönelik gerçekleştirilen seminerlerin, Ulaştırma Bakanlığı Kara Ulaştırması Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü ile TÜVTURK Kuzey Taşıt Muayene İstasyonları Yapım ve İşletim A.Ş. işbirliği protokolü çerçevesinde yürütüldüğü belirtildi.
Bu seminerlerde ilk etapta öğretmenlere ve usta öğreticilere, kazadan korunma, trafik işaretlerinin kazayı önlemedeki katkısı, araç muayenesi ve güvenliği, sorumluluğun bireye çekilmesi, trafik kurallarının günlük hayatta kullanımı gibi konularda eğitim verildiği kaydedildi.
Eğitimlerin bir sonraki durağının Adana olduğu, ''Sorumlu Vatandaş Hareketi'' seminerlerinin Nisan ayı boyunca, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Erzurum, Trabzon ve Samsun'da devam edeceği bildirildi.

 


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.