'Trafiği Rahatlatmak İçin Toplu Ulaşım Araçlarını Kullanın'

'Trafiği Rahatlatmak İçin Toplu Ulaşım Araçlarını Kullanın'

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, şehir içi trafiğin toplu ulaşım ve servis araçlarının kullanımıyla rahatlayacağını söyledi.

Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, şehir içi trafiğin toplu ulaşım ve servis araçlarının kullanımıyla rahatlayacağını söyledi. Özel araçların çevreye ve doğaya zarar verdiğini kaydeden Sevimçok, vatandaşın bu konuda bilinçlendirilmesi gerektiğini belirtti.

AESOB Başkanı, Antalya Servisçiler Odası Başkanı Adil Demir ve Antalya Kent Konseyi Servisçiler Odası Temsilcisi Hülya Tunç’un kendisini ziyareti sırasında şehir trafiğiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Servis araçlarının okulların bel kemiği olduğunu ifade eden Sevimçok özellikle okul servisi şoförlerinin ise işine önem ve değer veren sorumluluk sahibi kişilerden oluştuğunu belirtti. Toplu taşıma araçlarının turizm şehrinin bel kemiğini oluşturduğunu ifade eden Sevimçok, şunları söyledi: “Okulların da açılmasıyla birlikte şehrimizde baş gösteren trafik sıkışıklığı ise hepimizin malumudur. Bunun çözümü ise vatandaşlarımızın ulaşım ihtiyaçlarını toplu taşıma ve servis araçlarıyla karşılamasıyla mümkün olacak. Sabah trafiğe çıkan her özel araç çevreye ve doğaya verilen bir zarardır. Bütün bireyleri çalışan çekirdek bir aileden tek bir arabanın trafiğe çıkmasıyla bu sorun kendiliğinden çözülecek hem de aile bütçesine önemli bir katkı sağlanacak. Toplu taşıma araçlarının kullanımının daha cazip hale getirilmesiyle birlikte de pek çok vatandaş garajındaki aracını değil toplu taşıma araçlarını tercih edecek.” diye konuştu.

Toplam bin 200 aracın okul servisi olarak hizmet verdiğini açıklayan Antalya Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Adil Demir de, tüm şoförlerin periyodik aralıklarla eğitimden geçirildiğini söyledi. Demir’in verdiği bilgiye göre odaya kayıtlı bin 700 aracın bin 200 tanesi okul servisi olarak çeşitli okullarda okuyan öğrencilere hizmet veriyor. Bu araçların yüzde 70’i 2010 model ve üstü.

Antalya’da ki trafik sıkışıklığının artık had safhaya ulaştığını kaydeden Antalya Kent Konseyi Antalya Servisçiler Odası Temsilcisi Hülya Tunç da bunun çözümünün toplu taşıma ve servis araçlarının daha yaygın olarak kullanımından geçtiğini vurguladı.
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.