Trabzon Kimse Yok Mu'dan Suriye’ye 3 Tır Yardım

Trabzon Kimse Yok Mu'dan Suriye’ye 3 Tır Yardım

Kimse Yok Mu Derneği, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) başlattığı 'Sana İhtiyacım Var' kampanyası kapsamında, Türkiye'nin dört bir yanından Kilis'e ulaşmak üzere 50 TIR’lık yardımı yola çıkardı.

Kimse Yok Mu Derneği, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) başlattığı 'Sana İhtiyacım Var' kampanyası kapsamında, Türkiye'nin dört bir yanından Kilis'e ulaşmak üzere 50 TIR’lık yardımı yola çıkardı. Trabzon’dan da 3 TIR’ın yola çıktığını belirten Kimse Yok Mu şube yetkilileri, gönüllülerin katılımı ile dualarla TIR'ların uğurlandığını belirtti.

AFAD tarafından başlatılan ve bir çok sivil toplum kuruluşunun desteklediği proje kapsamında 40 Kimse Yok Mu Şube'sinden yola çıkan 50 TIR insani yardım, 19 Şubat Çarşamba günü (yarın) Kilis üzerinden Suriyeli mültecilere ve Suriye'de oluşturulan çadır kente ulaşmış olacak. Aynı anda Trabzon, Erzurum, Afyonkarahisar, Konya, Kayseri, Sakarya, Gaziantep ve Bolu merkezlerinden savaş mağduru Suriyelilere umut olacak 50 TIR insani yardım malzemesi, 19 Şubat Çarşamba günü, Kilis Valisi Süleyman Tapsız ve Kimse Yok Mu gönüllülerinin katılımı ile Öncüpınar Sınır Kapısı ve Suriye sınırı arasında oluşturulan tampon bölgesindeki çadır kente ve Suriyeli mültecilere dualarla uğurlanacak. 300 ton un, 25 ton süt ve 200 ton kuru gıda, 3 bin kişilik hijyen paketi, giyim malzemesi, ayakkabı olmak üzere yaklaşık 4 milyon liralık 50 TIR yardım malzemesi, başta çocuk ve kadınlar olmak üzere tüm ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

KİMSE YOK MU YARDIMLARI DEVAM EDİYOR

Suriyeli savaş mağdurlarının ilk günden itibaren yanında olan Kimse Yok Mu, soğuk kış şartlarının ağırlaştığı ve açlık tehlikesinin bulunduğu bölgelere yardımlarını hız kesmeden ulaştırıyor. Savaştan birinci derecede etkilenen çocuk ve kadınlar başta olmak üzere tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşan Kimse Yok Mu, AFAD başkanlığında yürütülen ve birçok sivil toplum kuruluşunun destek verdiği 'Sana İhtiyacım Var' kampanyası için yardım TIR'larını bölgeye göndermeye devam ediyor.

117 BİN SURİYELİYE YARDIM YAPILDI

Başta Hatay, Hatay-Yayladağı, Hatay-Reyhanlı, Gaziantep, Gaziantep-Nizip, Kilis, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Adıyaman, Osmaniye ve Malatya olmak üzere 117 bin Suriyeliye 50 milyon liranın üzerinde yardım ulaştırıldı. Suriyeli mültecilere yardımlarını her geçen gün artırarak devam eden Kimse Yok Mu, son yapılacak 50 TIR'la birlikte toplam 300 TIR yardım malzemesini Suriyeli savaş mağdurlarına ulaştırmış olacak. 2012 Eylül ayından itibaren Kilis'te kurulan gezici aşevinde günlük 4 bin kişiye sıcak yemek dağıtımı da yapılıyor. 17 bin Suriyeliye 3 buçuk milyon TL nakdi yardım kampanyası ile BM Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) ile ortaklaşa proje yürüten Kimse Yok Mu, Suriyelilerin her daim yanında.
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.