Tofaş Emeklileri Dernek Çatısı Altında Buluştu

Tofaş Emeklileri Dernek Çatısı Altında Buluştu

Tofaş’tan emekli olanları aynı çatı altında buluşturarak, emekliler arasındaki dayanışma ve yardımlaşmayı kurumsal bir platforma taşımayı hedefleyen ‘Tofaş Emeklileri Kulübü Derneği’ Bursa’da kuruldu.

Tofaş’tan emekli olanları aynı çatı altında buluşturarak, emekliler arasındaki dayanışma ve yardımlaşmayı kurumsal bir platforma taşımayı hedefleyen ‘Tofaş Emeklileri Kulübü Derneği’ Bursa’da kuruldu.

Tofaş İnsan Kaynakları Direktörü Burhan Çakır’ın başkanlığında resmi olarak kurulan dernek, ilk genel kurul toplantısında belirlenen yönetim kurulu ile çalışmalarına başladı. Tofaş emeklileri, derneğin http://www.tofaslilar.org/ adresindeki üye başvuru formunu doldurduktan sonra şahsen başvurarak, Tofaş Emeklileri Kulübü Derneği’ne üye olabiliyor. Yarım asra yakın süredir Türk otomotiv sektörüne öncülük eden Tofaş’ın toplam bin 833 emeklisi bulunuyor.

Derneğin açılış töreninde bir konuşma yapan Tofaş CEO’su Kamil Başaran, şunları söyledi: “Tofaş çalışanı olmak gibi Tofaş emeklisi olmanın da büyük bir ayrıcalık olduğuna inanıyorum. Burada, her döneme damgasını vuran milyonlarca aracı geliştiren, üreten, ülkemizde otomotiv sektörünün böylesine başarılı bir noktaya gelmesine önemli katkılar sağlayan, bilgi birikimlerini kuşaktan kuşağa aktararak daha da değerli kılan ‘Tofaşlılar’dan söz ediyoruz. Sektörün bugün ulaştığı gurur verici tabloda, otomotiv sektörü için bir okul niteliği taşıyan Tofaş’ın mezunlarının, yani değerli emeklilerimizin payı büyük. Ben de, 28 yıl önce bu büyük kuruma adım atmış biri olarak, sektöre liderlik eden, her dönemde ülke ekonomisi için katma değer yaratan Tofaş Ailesi’nin üyesi olmaktan onur duyuyorum. ‘Hayat Boyu Tofaş’ felsefesiyle yola çıkan, ailemizin bağlarını daha da güçlendireceğine inandığım Tofaş Emeklileri Kulübü Derneği’nin camiamıza hayırlı olması diliyorum.”

Tofaş’ta 1970 yılında çalışmaya başlayan ve Tofaş’ın 50. çalışanı olan, dönemin Gövde Üretim Birimi Yöneticisi Orhan Ersayın ise “Ailemiz kadar değerli olan Tofaş’tan emekli olmak muhakkak çok güzel bir duygu. Ancak Tofaş’ın hasretini taşımak hiç kolay değil. Tofaş Emeklileri Kulübü Derneği’nin kurulmasıyla, hasretini taşıdığımız sevgiye ve sevgiliye kavuşmuş kadar mutlu olduk. Dernek, Tofaş havasını yeniden yaşamamıza, geçmişimizi anarak güzel günler geçirmemize ve geleceğe dönük güzel düşüncelerle yeniden buluşmamıza imkan sağlayacak. Uzun zamandır göremediğimiz meslek arkadaşlarımızla kavuşmanın ayrı bir zevki olacak. Tofaş emeklilerine değer veren tüm Tofaş yöneticilerine ve emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.