Tire Özel Bilgi Koleji Mezunlarının Tamamı Liseleri Kazandı

Tire Özel Bilgi Koleji Mezunlarının Tamamı Liseleri Kazandı

İzmir'in Tire ilçesindeki Özel Bilgi Kolejin'den bu yıl mezun olan 60 öğrencinin tamamı, SBS 1.

İzmir'in Tire ilçesindeki Özel Bilgi Kolejin'den bu yıl mezun olan 60 öğrencinin tamamı, SBS 1. yerleştirme sonuçlarına göre çeşitli fen ve Anadolu liselerini kazandı. Öğrencilerden 21’i fen, ikisi sosyal bilimler, 20’si Anadolu öğretmen, 12'si Anadolu, beşi Anadolu meslek liselerine asil olarak yerleşti.

Konu hakkında açıklama yapan Okul Müdürü İsmail Özgüç, ''Öğrencilerimizin çoğu, ilk tercihlerine yerleşti. Bu sonuçlar bizim için sürpriz olmadı. Başarıda tesadüfe yer olmadığını iyi biliyoruz. Öğrencilerimiz, gerçekten zor ve yorucu bir süreçten geçerek bu başarıyı yakaladı. Bu büyük başarıyı Tire halkına hediye ediyoruz. Her ne kadar bu yıl 500 puan alarak Türkiye birincisi olan öğrencimiz yoksa da yerleştirme başarımız çok yüksek. Daha büyük başarımız ise 8. sınıf OYP okul ortalamamızın çok yüksek olması. Emeği geçen tüm Özel Bilgi personeline, öğrencilerimize ve desteklerini esirgemeyen velilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

Müdür Yardımcısı Tansel Hamidoğulları ise şunları kaydetti: “Başarı deyince sadece Tire’de değil, İzmir’de bilinen bir okuluz. Yoğun ve programlı bir çalışma yürüttük. Her öğrenciye uygun bir rehber öğretmen görevlendirdik. Buradan tüm öğrencilerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum. Özellikle 8. sınıf rehber öğretmenlerimiz olan Mehmet Nar, Yunus Perkün ve Erhan Aslan beylere, Havva Yamanlar, Hatice Kütük ve Meryem Topuz hanımlara, yıl boyunca gösterdikleri fedakârlıklardan dolayı teşekkür ediyorum. Sistemli ve düzenli kurslar ve etütler düzenledik. Öğrencilerimize sunduğumuz zengin kaynak desteği ve uyguladığımız denemelerle birebir takiplerini yaptık. Velilerimizi, öğrencilerinin durumuyla ilgili sık sık bilgilendirerek onların da desteğini aldık. Tercih döneminde yönlendirici rehberlik çalışmaları yaptık. Öğrencilerimiz ve velilerimiz için SBS rehberlik ve motivasyon seminerleri düzenledik." CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.