Ticaret Bakanı Ömer Bolat: Web tabanlı Melek Yatırımcı Ağı Platformu oluşturduk

Ticaret Bakanı Ömer Bolat: Web tabanlı Melek Yatırımcı Ağı Platformu oluşturduk

Bakan Bolat, melek yatırımcılar ile yeni iş fikirlerine sahip girişimcileri bir araya getirmek amacıyla web tabanlı Melek Yatırımcı Ağı Platformu oluşturduklarını, altyapısı tamamlanan bu platformun yakın zamanda tanıtımını yapacaklarını bildirdi.

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Merkezi'nde düzenlenen Altın Konteyner İhracat Ödülleri'nde yaptığı konuşmada, MÜSİAD'ın kapısından 30 yıl önce girdiğini ve dernekte birçok görevi ifa ettiğini, burada çok güzel işlere imza attıklarını ve çok güzel anılarının olduğunu söyledi.

Türkiye'nin fırtınalı geçen yılların ardından 2002 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde kurulan AK Parti iktidarıyla başlayan ve 20 yıl devam eden siyasi istikrar ve ekonomik istikrarla beraber güçlü Türkiye'nin ve güçlü Türk ekonomisinin yükseldiği bir döneme şahitlik ettiklerini ifade eden Bolat, kendisinin de bulunduğu MÜSİAD yönetim kurulu toplantısında MÜSİAD bünyesinde bir gençlik kolları ile kadın kollarının kurulmasını tavsiye ettiğini belirtti.

Bolat, kurulmasına öncülük ettiği Genç MÜSİAD'ın çok büyük atılımlar gerçekleştirdiğini ifade ederek, 20 bin kadar gencin bu ocakta görev alarak, iş dünyasına örnek olduğunu dile getirdi.

Ektikleri tohumların ülke gençliği adına çok güzel meyvelere dönüştüğünü ifade eden Bolat, "Genç MÜSİAD'ın kuruluşunun arkasındaki ana fikir gençlerimizi girişimciliğe alıştırmak, onlara sevdirmekti. Gençlerimizi, hayır çalışmalarını, sosyal çalışmalara, toplumsal projelere ısındırmak onları bu faaliyetlere alıştırmak ve sevdirmekti. Bir de üniversite gençliği ile güzel köprüler kurmaktı. Allah'a şükür aradan geçen 21 yıla baktığımızda bütün bu amaçların fazlasıyla geliştirildiğini görüyoruz." diye konuştu.

Girişimciliğin önemine değinen Bolat, "MÜSİAD'a yeni genel sekreter olduğumda hattat Hüseyin Kutlu'ya bir hat yazısı sipariş etmiştik. O hatta, 'O tüccarlar ki dürüst, namuslu çalışan, devletine hizmet eden, halkına, çalışanına, iş, aş kazandıran tüccarlar ahirette nebilerle yani peygamberlerle, sıddıklarla ve şehitlerle beraber haşrolacaktır.' yazıyordu. Bu çok büyük bir mükafat, o yüzden girişimciliğin önemi çok büyük. Dürüst, çalışkan, üreten ve insanlara, ülkesine, devletine faydalı olan girişimciler baş tacı." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.