"Terör devleti İsrail ‘barışın’ katilidir!"

"Terör devleti İsrail ‘barışın’ katilidir!"

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şube Başkanı Ceylani Kılıç, “Siyonist İsrail, işgal ettiği topraklarda var olduğu müddetçe bu coğrafyaya barış gelmeyecektir. Siyonist İsrail'in varlığını tanımak da onunla diplomasi yürütmek de kabul edilemez” dedi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Konya Şube Başkanı Ceylani Kılıç, “Siyonist İsrail, işgal ettiği topraklarda var olduğu müddetçe bu coğrafyaya barış gelmeyecektir. Siyonist İsrail'in varlığını tanımak da onunla diplomasi yürütmek de kabul edilemez” dedi. Anadolu Gençlik Derneği Konya Şubesi  İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını kınadı. İl binasında gerçekleştirilen basın açıklamasında konuşan Anadolu Gençlik Derneği Konya Şube Başkanı Ceylani Kılıç, Terörist İsrail'in mübarek Muharrem ayında Filistin'de Gazze'ye yönelik başlattığı saldırılar hepimizi derinden yaraladı. Resmi verilere göre 15'i çocuk 4'ü kadın olmak üzere 44 kardeşimiz şehit olurken, 360 kardeşimiz ise yaralandı. Kudüs Seriyeleri Komutanı Taysir El Ceberi de suikast sonucunda şehit oldu. Hain saldırılarını özellikle ibadet zamanlarında, dini gün ve bayramlarda planlayan katil İsrail, mübarek Muharrem ayında da zulüm planlarını uygulamaya koyuldu. Filistin başta olmak üzere, dünyanın her neresinde bir İslam beldesi varsa, neresinde bir Müslüman varsa bizim canımızdan bir parçadır” diye konuştu

SİYONİST İSRAİL VAR ODUKÇA BARIŞ GELMEYCEKTİR

İsrail’in işgal ettiği toprakları terk etmediği sürece barışın mümkün olmayacağını belirten Kılıç, “Dünyanın tüm emperyalistleri, katilleri, teröristleri ve statükocuları bir araya gelse vallahi bir tek kardeşimizin saçının teline zarar vermenize müsaade etmeyiz. Buradaki ve dünyanın her yerindeki tüm Müslümanlar Hz. Muhammed (sav)'in şerefli ordusunun, bu şanlı cihadın bir neferidir. İslam ülkelerine ve başkanlarına, siyasi yetkililere sesleniyoruz: Siyonist İsrail, işgal ettiği topraklarda var olduğu müddetçe bu coğrafyaya barış gelmeyecektir. Siyonist İsrail'in varlığını tanımak da onunla diplomasi yürütmek de kabul edilemez. Siyonist İsrail, kendi mutlulukları için dünyayı ateşe vermekten kaçınmayan bir zihniyetin eseridir. Siyonist İsrail, var olduğu günden bu zamana bölgedeki kaosun, çatışmaların ve belirsizliğin ana müsebbibidir. Bu zihniyetle ne oturup konuşulabilir ne de anlaşma yapılabilir. Bu zalimleri, bu terör grubunu, Siyonist İsrail'i meşru kabul ederek masaya oturan, medet uman, el sıkışan her kim varsa onlar da İsrail kadar zalimdir, katildir ve Müslümanlara hıyanet etmektedir! Siyonizm her yönüyle sapkın bir ideolojidir ve Siyonist İsrail'e karşı Filistin halkının yanında olmak aslında tüm insan neslinin yanında olmaktır. Karşımızda, kan dökmekten haz alan, kadın ve çocuk öldürmekten haz alan, aşağılık bir zihniyet var. Karşımızda meskenleri, mabetleri, okulları ve sağlık merkezlerini vurmaktan imtina etmeyen bir zihniyet var. Kendisinden başkasına hayat hakkı tanımayan, başkalarının kutsalına tahammül edemeyen bir zihniyet var. Ekini bozan, nesli ifsat eden akıl Siyonist akıldır” ifadelerini kullandı.

TÜM İNSANLIK BU ZULÜME DUR DEMELİ

Tüm Müslümanların ve tüm insanlığın Siyonist projeye karşı kenetlenmesi gerektiğine dikkat çeken Anadolu Gençlik Derneği Konya Şube Başkanı Ceylani Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı: “Uluslararası toplumdan, içeride ve dışarıda vicdan sahibi siyasi tüm aktörlerden beklentilerimiz şunlardır: 1-İsrail'e karşı her platformda en sert yaptırımlar uygulanmalıdır. 2-İsrail'e karşı yaptırımlar uygulanırken Filistin halkının mağdur olmayacağı tedbirler alınmalıdır. 3-En ufak bir şiddettin karşılığı İsrail'e en kısa sürede ve en uygun şekilde verilmelidir. 4-Hem ülkemizde hem de diğer İslam ülkelerinde ABD ve İsrail'i besleyen politikalara prim verilememelidir. 5-Filistin meselesinde sahip çıkan herkesle irtibat sağlanmalı, Siyonist akla karşı birlikte hareket edilmelidir. 6-Filistin halkı istediği neticeyi alıncaya kadar ve netice alındıktan sonra da yalnız bırakılmamalıdır. Uluslararası arenada, siyasette, diplomaside, basın ve medyada, sivil toplum kuruluşlarında, her alanda ve her zeminde birlik sağlanmadan Filistin'in, İslam coğrafyalarının huzuru sağlanamaz. Vicdan sahibi tüm insanları, tüm Müslümanları, kamuoyu ve kuruluşları İsrail'e karşı birlik ve beraberliğe davet ediyoruz! Unutulmamalıdır ki Filistin meselesi için adım atan kendi onurunu, iffetini, izzetini koruyacaktır! Filistin'de mücahit direniş güçlerinin füzeleri, saldırıların hemen ardından terörist İsrail'i tehdit etti ve korkuttu. Filistin'in aziz ve güzel insanları, ey mücahitler! Allah'ın yardımı sizlerle! Tüm Filistinli kardeşlerimizi, Hamas'ı, bir an olsun cihaddan geri durmayan tüm Müslümanları gönülden selamlıyor ve desteklerimizi iletiyoruz. Özgür Filistin'de kardeşlerimizle buluşmak dileğiyle.”

SAİT ÇELİK

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.