Temsili Nasreddin Hoca bu kez de 65 yaş üstüne seslendi

Temsili Nasreddin Hoca bu kez de 65 yaş üstüne seslendi

Akşehir Gölü'ne maya çalan temsili Nasreddin Hoca, 65 yaş üstü kişilere sokağa çıkmamalarını öğütledi.

Akşehir Gölü'ne maya çalan temsili Nasreddin Hoca, 65 yaş üstü kişilere sokağa çıkmamalarını öğütledi.

Konya'nın Akşehir Belediyesi, yeni tip korona virüs (Covid-19) salgınında evde kalmanın önemine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla temsili Nasreddin Hoca'nın yer aldığı yeni bir video çekerek 65 yaş üstü vatandaşlara seslendi. Nasreddin Hoca Türbesi, Hacı İbrahim Veli Türbesi, tarihi evlerin bulunduğu Akşehir sokakları, Takkasızlar Konağı, Akşehir Gölü gibi ilçenin çeşitli tarihi ve kültürel alanlarında çekilen videoda temsili Nasreddin Hoca, vatandaşların Ramazan-ı Şerif'ini kutlayıp, Ramazan ayı ile ilgili bir fıkrasını anlatarak 65 yaş üstü insanlara sokağa çıkmamalarını öğütledi. Videoda temsili Nasreddin Hoca, Akşehir Gölü'ne yoğurt mayalayarak Ramazan ayının bereketli ve sağlıklı geçmesi temennisinde de bulundu.

Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Nasreddin Hoca ile çekilen ilk videoda 20 yaş altı gençlere seslenirken bu kez 65 yaş üstü büyüklerin evde kalmaları ve farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını söyledi. Başkan Akkaya, "65 yaş üstü insanlarımıza biraz moral vermek, onları evde kalma konusunda motive edebilmek için hazırladığımız videoda amacımız onların evde sağlıklı kalabilmelerini sağlamaktır. Unutmamalıyız ki korona virüs alacağımız tedbirlerden daha güçlü değildir. Sağlığımız için, ülkemizin geleceği için evde kal Akşehir, evde kal Türkiye demeye devam ediyoruz" dedi.

Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İbrahim Öncel koordinatörlüğünde hazırlanan videonun senaryosunu Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Şefi Mehmet Korkusuz yazarken, videonun kamera çekimleri ve yönetmenliği de Cemal Filiz tarafından yapıldı. Akşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli Volkan Memiş ile Akşehir Belediyesi Sıra Yarenleri sorumlusu Erol Gönül ve Hüseyin Hamdi Şan eşliğinde yapılan çekimlerde temsili Nasreddin Hoca'yı ise Akşehir Belediyesi Sıra Yarenleri Yiğit Başı Rıdvan Sağlam canlandırdı. Videonun kurgu ve montaj işleri de Serkan Avcıoğlu tarafından gerçekleştirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.