Temizlik ürünü ile adından söz ettiriyor

Temizlik ürünü ile adından söz ettiriyor

Katar'da düzenlenen Katar & Turkey Expo 2018 fuarına Girişimci İş Adamları Vakfı Konya üyesi olarak katılan Muhammet Barış Sütcü, Sitrett MX5 markası ile katıldığı iş gezisinde yatırımcıların yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Katar'ın en büyük grupları tarafından Distribütörlük, Türkiye'de ortak yatırım ve Katar'da üretim hususlarında talepler alan Sitrett MX5 markalı ürün, dünyanın en kaliteli temizleyicilerinin yarıştığı pazarda açık ara farkla  en yoğun talep alan ürün oldu.  Tiryaki Radyo Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten genç işadamı Muhammet Barış Sütcü, 7 yıl önce ARGE'sine başladığı ve aralıksız 6 yıl boyunca araştırma geliştirme sürecini takip ettiği  Sitrett MX5 markalı endüstriyel temizlik ürünü ile dünyada adından söz ettiriyor. TOBB  tarafından organize edilen ikili görüşmelerden yeterli katılımın sağlanıp sağlanamayacağı hususunda tereddütleri bulunan genç girişimci GİV tarafından gerçekleştirilen Girişimci Buluşmaları'nın kendisine kattığı bakış açısı ile kendine özgü bir reklam kampanyası düzenledi. Katar hedefli bu çalışma ile kendilerinin Katar'da bulunacağı tarihleri ve Sitrett MX5 ürününü anlatan materyalleri  duyurdu. 

Buradan gelen dönüşler neticesinde yaklaşık 30 firma ile görüşmeler gerçekleştirdiklerini ifade eden  Tiryaki Kimya CEO'su Genç Girişimci Muhammet Barış Sütcü, içlerinden akıllarına en çok yatan firmayı seçtiklerini söyledi. Girişimci İş Adamları Vakfı başkanı Fatih Ceylan, üyeleri içinden, Dünya'nın en kaliteli temizleyicisini üretmeyi  kendine hedef belirleyip 6 yıl Ar-Ge yaparak  bu hayalin peşinden koşan ve sonunda hayalini başaran, bununla da yetinmeyip Türkiye'nin en büyük sanayi tesislerinde kendi alanında yabancı ürünlerin girişini kesip onların yerine istihdam edilen, bunu da yeterli bulmayıp ilk yurtdışı programında yüklü bir  İhracat anlaşması yaparak başarısını taçlandıran bir markanın çıkmasının,  hem Girişimci İş Adamları Vakfı olarak kendilerinin hem de Konya'nın gururlanacağı bir hâdise olduğunu ifade etti.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.