Tekstil Sektörü Genç Tasarımcılar Arıyor

Tekstil Sektörü Genç Tasarımcılar Arıyor

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından, genç yetenekleri sektöre kazandırmak amacı ile bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan ‘Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması’ için başvurular başladı.

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) tarafından, genç yetenekleri sektöre kazandırmak amacı ile bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan ‘Türkiye Ev Tekstili Tasarım Yarışması’ için başvurular başladı. Yarışmacılar başvuru dosyalarını 14 Şubat 2014 tarihine kadar yarışma sekretaryasına kargo ile ya da elden teslim edebilecek.


Öğrenci ve profesyonel yarışmacıların, yatak, perde, koltuk ve banyo kategorilerinde yarışabileceği yarışmada her bir kategori için, birincilik ödülü 7 bin 500, ikincilik ödülü 4 bin, üçüncülük ödülü 3 bin ve en inovatif ürün için 10 bin lira olmak üzere para ödülleri veriliyor. Para ödüllerinin yanı sıra öğrenci kategorisinin özel ödülü olarak, Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle tasarım konusunda iki yıl yurt dışında eğitim imkanı sağlanıyor.

Yarışmanın tanıtım etkinlikleri kapsamında düzenlenen üniversite turu 5 Kasım’da Marmara Üniversitesi GSF’ de yapılan ilk toplantı ile başladı. Kasım ayı içerisinde ziyaret edilecek diğer üniversiteler şunları: 6 Kasım İstanbul Aydın Üniversitesi, 8 Kasım Haliç Üniversitesi, 12 Kasım Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, 13 Kasım Uludağ Üniversitesi, 14 Kasım Yeditepe Üniversitesi, 18 Kasım Dokuz Eylül Üniversitesi, 19 Kasım Ege Üniversitesi, 22 Kasım İTÜ, 27 Kasım Gazi Üniversitesi, 28 Kasım Hacettepe Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi.


CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.