Tayyar'dan Şemdin Sakık için çaprıcı iddia

Tayyar'dan Şemdin Sakık için çaprıcı iddia

Ergenekon davasında gizli tanık Deniz'in Şemdin Sakık olduğunun ortaya çıkması hakkında konuşan milletvekili Şamil Tayyar'dan çarpıcı tespitler...

'Ergenekon' davasında gizli tanık 'Deniz'in Şemdin Sakık olduğunun ortaya çıkmasıyla ilgili konuşan AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, “Ergenekon iddianamesini sulandırmak isteyen çevreler bunu biraz kullanmak istiyorlar” dedi.
Habertürk’ün canlı yayınına bağlanan Şamil Tayyar, gizli tanık ‘Deniz’in Şemdin Sakık olmasıyla ilgili “Şemdin Sakık açıkça ifade vermek istediğini belirtiyor. Dolayısıyla bir ortaya çıkma hali yok, bir irade var. Şemdin Sakık’ın tavrının çok doğru olduğunu düşünüyorum. Bu bir sürpriz değil” diye konuştu.
 
Şamil Tayyar, canlı yayın esnasında moderatörün ‘Neden kimliğini açıklamak istedi?’ sorusunu “Ergenekon iddianamesini sulandırmak isteyen çevreler bunu biraz kullanmak istiyorlar; şok şeklinde vererek. Aslında şok hali yok. Bunu herkes aşağı yukarı biliyordu, PKK da bunu biliyordu. Zannediyorum ki; Şemdin Sakık, belki konuşmasının daha etkili olması adına böyle bir yolu tercih etti. Bir miktar deşifre olması da belki bu düşüncesini güçlendirmiş olabilir. Ama sonuçta hangi sebeple hareket ediyorsa bu tavrının doğru olduğunu düşünüyorum. Tanıklığının da önemli olduğunu buradan ifade etmek isterim” diye yanıtladı. 
 
“ALTI BOŞ İDDİALAR DEĞİL”
 
Terör örgütünün içinde neler olup bittiğinin anlatılması adına Şemdin Sakık’ın önemli olduğunu ifade eden Şamil Tayyar, “En iyi anlatacaklardan birisi, örgütün içinde yaşamış birisidir” dedi. 
 
Şemdin Sakık’ın eylemlere katılmış ve bizzat emir vermiş olmasının zihinlerde soru işareti bırakabileceğini belirten Tayyar, “Ama sonuçta PKK’nın en eski kurucu isimlerinden birisi olarak ve onlarca eyleme katılmış bunları yönetmiş birisi olarak onun PKK ile ilgili vereceği bilgilerin önemli olacağını düşünüyorum. Kaldı ki verdiği bilgiler de öyle yabana atılabilecek, altı boş iddialar değil” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.