Tatvan, Uluslararası İzmir Fuarı'nda Her Yönüyle Tanıtıldı

Tatvan, Uluslararası İzmir Fuarı'nda Her Yönüyle Tanıtıldı

Bitlis’in Tatvan ilçesi İzmir’de düzenlenen ve 10 gün devam eden 83. Uluslararası İzmir Enternasyonal Fuarı'nda her yönüyle tanıtıldı. 29 Ağustos’ta başlayan İzmir Fuarı bugün itibariyle sona erdi. Tatvan Kaymakamlığı, Tatvan Belediyesi,...

Bitlis’in Tatvan ilçesi İzmir’de düzenlenen ve 10 gün devam eden 83. Uluslararası İzmir Enternasyonal Fuarı'nda her yönüyle tanıtıldı. 29 Ağustos’ta başlayan İzmir Fuarı bugün itibariyle sona erdi. Tatvan Kaymakamlığı, Tatvan Belediyesi, Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası ile Tatvan Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın işbirliği ile katılım sağlanan “Uluslararası 83. İzmir Enternasyonal Fuarında” 10 gün boyunca Tatvan'ın yemeği, kültürü, tarihi, turizmi, ticareti ve bilinmeyen diğer yönleri tanıtıldı.

Kaymakam Murat Erkan, ekip olarak 10 gün boyunca Tatvan’ı en iyi şekilde tanıtmak için ellerinden geleni yaptıklarını belirtti. Erkan, fuarın sona ermesiyle birlikte Tatvanlılar olarak İzmir’de güzel bir intiba bıraktıklarına inandıklarını söyledi. Tatvan’ın zaten her geçen gün geliştiğini ve gelişmeye devam edeceğini kaydeden Erkan, bu tür uluslararası fuarların da bu tanıtımlara büyük katkı sağladığını vurguladı.

İzmir’deki 10 günlük tanıtım fuarında Tatvan’ın sofrasını, kültürü, tarihi, turizmi, ticareti ve bilinmeyen diğer birçok yönlerini tanıttıklarını kaydeden Erkan, “Bu süre zarfından bizleri İzmir’de yalnız bırakmayan başta hemşehrilerimize, İzmir’de bulunan derneklerimize, İzmirlilere, ziyaretçilerimize ve en önemlisi ekibimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

“İZMİR’DE TATVAN İNSANINI TANITTIK”

İzmir’de her şeyden önce Tatvan insanını tanıttıklarını ifade eden Erkan, şöyle konuştu: “Güzel Tatvanımızın gerçekten büyük bir potansiyeli var. Biz de ekibimizle tanıtmaya çalıştık. Tatvan’ın mevcut potansiyelinin yüzde 20’lik kısmı biliniyor. Geriye kalan yüzde 80’lik kısımdaki potansiyel ise bu tür fuarlar sayesinde tanınacak, bilinecek. Burada yapılan tanıtımların da altını doldurarak, ilçemizi her yönüyle tanıtmak istiyoruz. Tanıtımları kalıcı hale getirmemiz lazım. 10 gün bu nedenle burada güç birliği yaparak tanıtıma dört bir koldan destek veriyoruz. Tanıtım ve pazarlama, üretimin önüne geçti. Dediğim gibi en önemli tanıtım insan tanıtımı. Bu fuarda da bizlerin bu tanıtımı en iyi şekilde yaptığımıza inanıyorum. Tanıtımlarımız İzmir’le sınırlı kalmayacaktır. Önümüzde İstanbul’da düzenlemeyi planladığımız İstanbul’daki tanıtım günleri var. Bunun içinde zaten altyapımız ve ekibimiz hazır. İnşallah tarih netleştiği zaman İstanbul’da da ilçemizi her yönüyle tanıtarak tanıtım atağımıza devam edeceğiz.”

“HEDEF “ANTALYA EXPO 2016 TURİZM FUARI”

Tatvan’ın tanıtımlarının artık belli yerlerle sınırlı kalmayacağını vurgulayan Kaymakam Murat Erkan, en büyük hedeflerinin Tatvan olarak, Dünya Turizm Fuarı olan ve Türkiye’de ilk defa Antalya’da yapılacak olan “Antalya Expo 2016 Turizm Fuarına” katılmak olduğunu sözlerine ekledi. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.