Taşımalı Eğitim Servis Sürücülerine Seminer Verildi

Taşımalı Eğitim Servis Sürücülerine Seminer Verildi

Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yapıcı Koordinatörlüğünde ortaöğretime taşıma yapan servis araç şoförlerine Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda seminer verildi.

Siverek İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Yapıcı Koordinatörlüğünde ortaöğretime taşıma yapan servis araç şoförlerine Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda seminer verildi.

Milli Eğitim yetkililerinin yanı sıra, İlçe Jandarma Komutanlığı'ndan Alper Adıyaman, Turan Yumrutepe ve ilçe Emniyet Müdürlüğünden Zafer Bayrak tarafından verilen seminerin açılışında konuşan Suat Yapıcı şunları söyledi: “Birçok Avrupa ülkesinde devlet tarafından öğrenci evden alınıp okula getirilmemektedir. Türkiye’de çocukları geleceğe daha iyi hazırlamak için böylesi güzel bir hizmet sunulmaktadır. İnsana hizmet etmek en şerefli görevlerden biridir. Elbette bunun zorlukları vardır. Ama bu zorlukları bilerek bu göreve talip olduk. Sizler de eğitimin bir parçasısınız. Öğrenci taşıyan servis şoförleri olarak zor bir iş yapıyorsunuz. Bugünün küçükleri ve gençleri olan bu çocukların yarın ülkenin geleceğinde söz sahibi olabileceğini hiçbir zaman unutmayalım. Taşımalı eğitimdeki taşınan öğrenci Türkiye ortalaması yüzde beş. İlçemizde ise bu rakam yüzde 22'dir. Dağınık bir coğrafyada yaşadığımız için oldukça rakam yüksek. Bu rakamlar bile yükümüzün ağırlığını gösteriyor. Biz sizlere elbette güveniyoruz. Ancak, güven kontrole mani değildir.” dedi.

Alper Adıyaman ise konuşmasında taşımalı servis araçları sözleşmelerinin yükümlülükleri, öğrenci alım noktaları ve geliş-gidiş saatleri, öğrencilerin araçlara güvenli bir şekilde yerleştirilmesi ve hareketten önce her türlü güvenliğin alınması, araçların periyodik bakımlarının yapılması, hız kuralları, taşıma esasları, araçlarda bulundurulacak malzemeler konularında ayrıntılı bilgi verdi.

Daha sonra sunum eşliğinde seminer verildi ve şoförler tarafından sorulan sorular cevaplandırıldı.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.