‘tarih Ödülleri’nde Son Hafta

‘tarih Ödülleri’nde Son Hafta

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kentteki tarihi yapıların korunmasını teşvik amacıyla bu yıl 11.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kentteki tarihi yapıların korunmasını teşvik amacıyla bu yıl 11. kez düzenlediği 'Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri'ne başvurular 16 Ağustos Cuma günü sona eriyor.

İzmir’de, geçmiş uygarlıklara ait mirasa hak ettiği saygının gösterilmesi ve tarihi yapıların korunmasını teşvik amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 'Tarihe Saygı/Yerel Koruma Ödülleri' için başvurular, 16 Ağustos Cuma günü mesai bitiminde sona eriyor. Yarışmaya katılmak isteyenler, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin www.izmir.bel.tr/tarihesaygi adresine girerek, form edinip doldurdukları formları, İzmir Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Tarihsel Çevre ve Kültür Varlıkları Müdürlüğü (5.Kat No:522) adresine şahsen müracaatla teslim edebilirler. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenler ise web sitesinden ya da 2933984 / 2931613 no’lu telefonlardan da yararlanabilirler.

Ödül Programına bu yıl 'Tarihi Yapıda Yaşam', 'Basit Onarım', 'Özgün İşlevin Değiştirildiği Esaslı Onarım', 'Özgün İşlevin Korunduğu Esaslı Onarım', 'Alan Ölçeğinde Başarılı Koruma Uygulamaları', 'Emek', 'Kentsel Sit Alanlarında ve Koruma Alanlarında Yeni Uygulama', 'Katkı' ve 'Tarihi ve Kültürel Miras Konulu Okul Projeleri Teşvik' kategorilerinde başvurular kabul edilecek. Jüri toplantısı 2 -6 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek yarışmanın sonuçları 11 Eylül günü açıklanacak ve kazananlara ödülleri törenle verilecek. CİHAN


Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.