Tarafımız mazlum İslam dünyasıdır

Tarafımız mazlum İslam dünyasıdır

İnanç Özgürlükleri Platformu adına açıklama yapan Muammer Durmaz, taraflarını belirlediklerini ifade ederek, memleketleri işgal edilen ve bu nedenle kıyam edilen dünya Müslümanlarının yanlarında olduk

İnanç Özgürlükleri Platformu adına açıklama yapan Muammer Durmaz, taraflarını belirlediklerini ifade ederek, memleketleri işgal edilen ve bu nedenle kıyam edilen dünya Müslümanlarının yanlarında olduklarını belirtti.

 

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu 192. Hafta basın açıklamasını gerçekleştirdi. Kayalıpark’ta gerçekleşen basın açıklamasını platform adına Muammer Durmaz yaptı. “Müslümanların çoğunlukta olduğu iddia edilen ve yöneticilerinin de muhafazakar olarak bilindiği ülkemizde Balıkesir'deki Sağlık Meslek Lisesi’ndeki zalim, diktatör, baskıcı zihniyeti şiddetle kınıyor, yetkili ve etkilileri göreve davet ediyoruz” sözleriyle konuşmasına başlayan Muammer Durmaz, “Bu bağlamda her yıl düzenlenen 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle çocuklarımızın inancımıza ahlakımıza uymayan gösteri ve davranışlara sürüklenmesini doğru bulmuyoruz” dedi. Durmaz, “Yine kendi çocuklarımıza 12 yaş öncesi Kur’an öğreniminin engellenmesini de doğru bulmuyoruz. Kabullenemediğimiz İslam coğrafyasındaki kargaşa, kan, gözyaşı ve zulmün temelinde hak batıl mücadelesini doğru seçmeyen topluluklardır. Bizler tarafımızı seçtik, safımızı belirledik. Bitaraf olmak bertaraf olmaktır. Bundan dolayı dünyanın her yanında zulme uğrayan, memleketleri işgal edilen ve bu nedenle kıyam edilen dünya Müslümanlarının yanındayız. Bu yanında olmanın gereği olarak 63 yıl önce başlayan zulüm, talan, yok etmeye karşı direnen Filistin halkının mücadelesi ve dünya Müslümanlarının sesini yükseltmesinin Siyonistlerin halen Müslüman halkların bilincinde hakları gasp eden toprakları işgal eden ve bütün terörizm suçlarını işleyen birinci düşmandır” dedi.

Mısır’ın Tahrir Meydanı’nda toplanan 2 milyondan fazla Mısırlı Müslüman’ın oluşturduğu görüntüyü yorumlarken İsrailli hahamın şu düşüncelerini de aktaran Durmaz, şöyle konuştu: “Boğazımıza geçirilen halat gittikçe daralıyor. Devrimlerin bizden uzak olduğunu ve durup yeri göğü inleten sloganları atanları izleyeceğimizi sanmayın. Ve sonra onlar Mısır, Batı Şeria ve her yerden İsrail’e doğru ilerlemek istediğinde ne yapacağız. Ordumuzun yarım milyondan az insanla baş edemediğini gördünüz. Peki milyonlarla nasıl baş edeceğiz? diye sorarken yüzündeki korku ve endişe gizlenemeyecek kadar açıktı. Bu yüzden tüm dünya ve Türkiyeli Müslümanlara sesleniyoruz. 3. intifadaya destek için sizler de sesinizi yükseltiniz. Bu yükseliş hahamın deyişiyle her geçen gün ilmeğin daha çok daralacağını gösterecektir. Bu topluluk bıçağın sırtında, zorluk ve meşakkatlerle doluda olsa bu yolda yürümeye karar vermiştir.” Açıklamanın ardından platform üyeleri Allah'ın Filistin halkının ve tüm dünya Müslümanlarının yar ve yardımcısı olması temennisiyle 193. haftada aynı yer ve saatte buluşmak üzere sessizce dağıldı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.