Tapu Kadastroda 164. Kuruluş kutlamaları

Tapu Kadastroda 164. Kuruluş kutlamaları

Tapu Kadastro Teşkilatı'nın 164. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla, Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu

Tapu Kadastro Teşkilatı'nın 164. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla, Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.
Tapu ve Kadastro 5. Bölge Müdürü Tugay Kaya ve beraberindeki heyet, Atatürk Anıtı'na çelenk sunarak saygı duruşunda bulundu.
İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından gazetecilere bir açıklama yapan Kaya, her yıl 21 Mayıs'ın, Tapu ve Kadastro Teşkilatı'nın kuruluş yıldönümü olarak kutlandığını söyledi.
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün ana görevlerinin, taşınmaz mallarla ilgili akitler ve her türlü tescil işlemin yapılması, tapu sicilinin düzenlenmesi için temel prensipleri tespit edilmesi ve tesis kadastrosunun yapılaması olduğunu ifade eden Kaya, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün dünya standartlarında hizmet vermek için birçok projeyi hayata geçirdiğini dile getirdi.
Bölge Müdürlüğünün yetki alanı içinde bulunan Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinde 2010 yılında 399 bin 973 işlem gerçekleştirilerek hazineye toplam 90 milyon lira gelir aktarıldığını vurgulayan Kaya, ''Her yıl aratarak devam eden işlem hacmine karşılık personel sayımız artmamakta, mevcut personelden her yıl daha fazla özveri beklenmektedir'' dedi.
2011 yılı Ağustos ayından itibaren Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün yetki verdiği Tapu Müdürlükleri'nde, başka müdürlüğün yetki sahasındaki bir taşınmaz için işlem yapabilme imkanının bulunacağını anlatan Kaya, şunları kaydetti:
''İlerleyen dönemde ise yurt dışından da taşınmazın bulunduğu ile gelmeden işlem yapma imkanına kavuşulacaktır. Bu teşkilatımızdaki yürütülen en önemli yeniliklerden biri olmakla beraber büyük şehirlerimizdeki işlem sayısının artması da kaçınılmaz olacaktır. Sunulan hizmetin kalitesinin arttırılması amacıyla 'Hizmet Takip Masası' oluşturulmuş, bu uygulama ile müdürlüklerimizde işlem yapan vatandaşlarımız kayıt altına alınan telefon ile sondaj usulü aranarak memnuniyetin en üst düzeyde kalması sağlanmaktadır.''
Kaya, daha iyi ve kaliteli hizmetlerin sunulması için üstün gayretle çalışacaklarını belirtti.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.