Takım çalışması gerekli

Takım çalışması gerekli

Selçuk Üniversitesi (SÜ) İletişim Fakültesi Hakla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Aşina Gülerarslan, ''Takım ve Ekip Ruhu'' konulu verdiği konferansta, ''Takımını iyi kurmuş şi

Selçuk Üniversitesi (SÜ) İletişim Fakültesi Hakla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Aşina Gülerarslan, ''Takım ve Ekip Ruhu'' konulu verdiği konferansta, ''Takımını iyi kurmuş şirketler ve kurumlar gelecekte daha başarılı olur'' dedi.

Gülerarslan, SÜ Hukuk Fakültesi'nin İletişim Fakültesi işbirliğiyle Hukuk Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlenen ''İletişim Seminerleri'' konferansındaki konuşmasında ''Takım ve Ekip Ruhu'' konulu sunumunu yaptı.
Takım ruhu oluşturmanın her alanda önemli bir güç olduğunu vurgulayan Gülerarslan, ''Takım liderlerinin kendi takımında geleneksel kurum kültürü engellerini aşıp, ekip ruhunu canlı tutacak ve hizmet kalitesini artıracak yöntemlere başvurmaları gerekiyor'' dedi.
Ekibin etkin bir şekilde günümüz piyasasında yer alması için iyi bir takım çalışması yapılması gerektiğini ifade eden Gülerarslan, şunları kaydetti:
''Takımların yapısını farklı enstrümanlar çalan bir orkestraya benzetebiliriz. Ama dikkat ederseniz onlar tek bir seste buluşurlar. Amaçları aynıdır, iş paylaşımları farklıdır. Ortak bir repertuvara bağlı kalınarak ortaya güzel bir eser çıkar. Takımlar da bunun gibi amaç doğrultusunda farklı iş paylaşımları yaparak kaliteli ve verimli bir işbirliği ile yükselebilirler.''
Takım ruhunun satılamayacak kadar değerli olduğuna dikkati çeken Gülerarslan, ''Bir şirketin donanımından, bilgisinden yararlanabilirsiniz ama iş birliği dediğimiz takım ruhunu asla satın alamazsınız. Çünkü takımı yönetmeyi başarabilmiş bir firma veya kurum, kaliteyi takımı ile kazanır ve bu takım, rekabet ettiği diğer kuruluşlarla paylaşamayacağı bir özelliğidir. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki takımını iyi kurmuş şirketler ve kurumlar gelecekte daha başarılı olurlar'' diye konuştu. Konferansın ardından SÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Ömer Ulukapı, Yrd. Doç. Dr. Aşina Gülerarslan'a katılımlarından dolayı teşekkür belgesi verdi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.