Süt üretiminde ismiyle bilinen Türk firması iflas etti

Süt üretiminde ismiyle bilinen Türk firması iflas etti

Türkiye'de süt üretiminde önemli faaliyetleriyle dikkat çeken Türk firması iflas etti.

Türkiye'de ve dünya genelindeki onlarca ülkede küresel ekonomik kriz etkisini artırarak devam ediyor. Bu zorlu süreçte iflas eden firmalara dev markalar da eklendi. Küresel ölçekteki krizden en çok etkilenen ülkelerin başında Türkiye geliyor.

sutler-iflas.jpg

Son haftalara kadar ise buna rağmen Türk firmalarında pek iflas yaşanmıyordu. İflaslardan en çok etkilenen firmalar Almanya merkezli. Almanya'nın dev firmaları son zamanlarda iflaslarını açıkladı. Türkiye'de ise iflaslar dövizin artışından sonra hız kazandı.

iflaslar-sut.webp

İflasların bu boyuta gelebileceğini ise kimse düşünmüyordu. Yakın zamanda meşhur Türk inşaat firması ve dev bir alüminyum fabrikası iflas etti. Son olarak ise iflas haberi gıda sektöründe faaliyet gösteren Türk firmasından geldi.

iflas-fabrika-sut.jpg

Bu iflası kimse beklemediği için sektörde büyük yankı uyandırdı. Süt üretiminde faaliyet gösterdiği bölgenin en bilindik firması iflas etti.

sut-iflas.webp

Edinilen bilgiye göre Çoşgun Süt firması iflasını duyurdu. Aydın merkezli faaliyet gösteren bu firma şehirde herkes tarafından biliniyordu. Söz konusu firmanın iflası Türkiye'de yaşayan herkesi üzdü. Ekonomik sıkıntıların bu şiddette devam etmesi halinde yeni iflasların kaçınılmaz olacağı söyleniyor.