Sürücülere ücretsiz kask dağıtıldı

Sürücülere ücretsiz kask dağıtıldı

Karayolları Trafik haftası dolayısıyla Konya Motosiklet ve Bisiklet Tamircileri Odası her yıl olduğu gibi bu yılda motosiklet sürücülerine ücretsiz kask dağıttı

Bu yıl geçtiğimiz yıllardan farklı olarak Konya’da giderek yaygınlaşan ve geçtiğimiz haftalarda ehliyetli kullanılması zorunlu hale getirilen elektrikli bisiklet sürücüleri için de kask dağıtıldı. Trafik polislerinin eşliğinde gerçekleştirilen kask dağıtımında komik durumlarda yaşandı. Kask dağıtımında trafik polisleri tarafından çevrilen sürücüler denetim yayıldığını sanarak kasksız yakalanmaktan ceza alacaklarını sandı. Fakat ücretsiz kask dağıtıldığını görünce rahat bir nefes aldı. Ücretsiz kask dağıtımı ise Anıt Alanı, Muhacir Pazarı ve Karatay Belediyesi önünde dağıtıldı.
Kask dağıtımı hakkında bilgi veren Konya Motosiklet ve Bisiklet Tamircileri Odası Başkanı Ahmet Çal, havaların ısınması ile birlikte Konya’da motosiklet ve bisiklet kullanımının sayısının arttığını bu kapsamda olası bir kazada can güvenliği açısından kask kullanımının hayati önem taşıdığını söyledi. “Anneler Ağlamasın, Eşler Dul Çocuklar Yetim Kalmasın” sloganıyla kask kullanımını özendirdiklerini dile getiren Ahmet Çal, “Kask takmak hayat kurtarır. Bu kapsamda 100 tane ücretsiz kask dağıtıyoruz. Bu yıl farklı olarak elektrikli bisiklet sürücülerine de kask veriyoruz. Kask takımı Konya’da yüzde 70’ler seviyesinde bunu yüzde yüzlere çıkarmak temel hedefimiz. Bu kapsamda çalışmalarımıza destek veren Konya Esnaf ve Sanatkârlar Birliği Başkanı Bekir Duvarcı’ya teşekkür ediyorum. Ayrıca bisikletlerin çamurluklarına reflektör de yapıştırıyoruz. Bu yıl arabalar içinde camlarına yapıştırılmak üzere ‘Cep Telefonuyla Konuşmayınız, Emniyet Kemerinizi Takınınız’ yapıştırmalarını dağıtıyoruz. Hedefimiz olası bir kazayı engellemek ve kaza anında can kaybını en aza indirmektir” dedi.
HASAN AYHAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.