SÜ Hukuk fakültesi'nde Kongre

SÜ Hukuk fakültesi'nde Kongre

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Hukuk Fakültesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen "Üniversitelerararası 4'üncü Genç Ceza Hukukçuları Kongresi" Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Kongreye Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Ulukapı, Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yener Ünver, 19 Mayıs Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Hakeri, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Kongrede Yeditepe, Dokuz Eylül, Akdeniz, Ankara, Dicle, Koç, İstanbul Bilgi ve Alman Bielefeld Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitim gören 500'e yakın öğrenci, ceza hukukunun çeşitli alanlarına ilişkin güncel konuları tartıştı.
Sağlam bir formasyona sahip hukukçulara her an için daha fazla ihtiyaç olduğunu vurgulayan SÜ Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Ulukapı, “Bunun için de hukuk eğitiminin kalitesi büyük önem arz etmektedir. Biz akademisyenlere düşen en önemli görevlerin başında sağlam bir formasyona sahip hukukçular yetiştirebilmektir. Amaca ulaşmadaki basamaklardan belki de en önemlisi teorik bilgilerin bilimsel bir zeminde karşılıklı saygı ve anlayış çerçevesinde tartışıldığı bu tür ortamlardır. Ancak bizim bugünkü mutluluğumuzun asıl nedeni sıralarda dinleyici olarak görmeye alıştığımız öğrencilerimizin kürsüde birer fikir işçisi olarak yer almasıdır. Öte yandan bu genç kardeşlerimizin gösterdiği medeni cesaret takdire şayan olup, gelecek günlerimiz adına umut vericidir, sevindiricidir” dedi.
Kongrenin ilk oturumunu Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitim gören öğrenciler, 19 Mayıs Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Hakeri başkanlığında gerçekleştirdi. Elmas Bektur, Hatice Beyaz, Betül Avan ve Hülya Güzelyurt “İhmali Suçlar” konusunda katılımcılara bilgi verdi. İkinci oturumu ise Özyeğin Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yener Ünver başkanlığında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitim gören Sinem Top, Selin Başaran, Erdem Erdinç Erbeyin “Haklı Savunma ve Sınırın Aşılması” konularında gerçekleştirdi. 2 gün süren ve 9 ayrı oturumun gerçekleştirildiği kongrede öğrencilerin zaman zaman hararetli şekilde tartıştığı da gözlendi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.