Sp Adayı Erkal: Malatya’nın İyi Yönetilmesi Gerekiyor

Sp Adayı Erkal: Malatya’nın İyi Yönetilmesi Gerekiyor

Saadet Partisi (SP) Malatya Büyükşehir Belediye başkan adayı Ahmet Münir Erkal, tarihi bir dönemece giren Malatya’nın iyi yönetilmesi gerektiğini ifade etti.

Saadet Partisi (SP) Malatya Büyükşehir Belediye başkan adayı Ahmet Münir Erkal, tarihi bir dönemece giren Malatya’nın iyi yönetilmesi gerektiğini ifade etti.

30 Mart yerel seçim çalışmalarını sürdüren SP Malatya Büyükşehir Belediye başkan adayı Ahmet Münir Erkal, İl Başkanı Mehmet Asiltürk ve Yeşilyurt Belediye başkan adayı Yaşar Köksal, Yeşiltepe Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Ahmet Münir Erkal, burada yaptığı konuşmada, daha önceki belediye başkanlığı döneminde Yeşiltepe’yi büyüyen bir alt merkez haline getirdiklerini anımsattı. Semtin sorunlarını iyi bildiklerini belirten Erkal, “Burayı bir alt merkez olarak planlayacağım demiştim belediye başkanı olduğum zaman. Alt merkez nasıl olur? Yolları, yatırımları buraya getirirseniz alt merkezi olur. Ne yaptık tek bir giriş ve çıkıştan besleniyor Yeşiltepe. Orada üst köprüyü genişlettik hemen SSK karşısındaki ikinci geçidi yaptık. Bir giriş bir çıkış haline getirdik. Önce ulaşım aksını güçlendirdik. Arkasından Yeşiltepe gittikçe gelişen büyüyen bir alt merkez haline geldi.” dedi.

Belediye başkanlığı görevinin önemli bir görev olduğunu ifade eden Erkal, sözlerine şöyle devam etti: “Şimdi başka bir tarihi dönemecin eşiğindeyiz. Büyükşehir statüsü Malatya için tarihi bir dönemeç noktasıdır. Burada alınacak bir yanlış karar buradaki yönetimin ehil olmayan, Ankara’dan yönetilen, Ankara çalacak burada oynayacak bir yapı ile sistemi yöneten birilerinin eline geçerse Malatya’ya yazık olur. Geleceği karanlık bir noktaya doğru gider. Hizmetler adil bir şekilde dağıtılmalıdır. Hizmetler ehliyet ve liyakat ölçülerine göre insanlara teslim edilmelidir.”

İl Başkanı Mehmet Asiltürk de her yerleşim bölgesine eşit hizmet götüreceklerini söyledi. Şehir insanının 5 yıllık yöneticisini iyi seçmesi gerektiğini vurgulayan Asiltürk, şunları söyledi: “Bu belediye başkanlığı seçimlerinin bu yıl bir farkı var. Malatyamız ilk kez büyükşehir belediyesi oldu. Bir tarafta Sivas ili öbür tarafta Elazığ, Adıyaman, Erzincan arasındaki bütün Malatya’nın artık Malatya büyükşehir belediyesi tarafından imar ve inşası yapılacak. Daha önce özel idarenin yaptığı köy hizmetlerinin tamamı büyükşehir belediyesi tarafından imar edilecek. Bunun için görevin ehil insanlara verilmesi büyük önem taşıyor.”

Yeşilyurt Belediye Başkan adayı Yaşar Köksal ise Malatyalıların hizmet yerine birçok çileyle karşı karşıya kaldıklarını ifade ederek, “Mevcut iktidarın Türkiye genelinde başarı ile uyguladığı projeler, Malatya’da çileye dönüşmüştür. Türkiye’nin her tarafında duble yollar ve çevre yolları yapıldı. Malatya duble yolda en sona kalmıştır. İki tünelimiz var Erkenek tüneli ve Darende yolundaki tünel halen projesi bitmemiştir ve duble yolun Elazığ istikametinde ki inşaatı halen bitirilememiştir. Çevreyolu projesi bir senede bitmesi gereken bir inşaat dört yıl olmuş hala bitirilememiştir ve birçok yanlışlıklarla birlikte yapılmıştır.” şeklinde konuştu. CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.