Sözleşmeliye kadro müjdesi

Sözleşmeliye kadro müjdesi

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Konyadan muhalefete yüklendi, Konyayla ilgili projelerini açıkladı. Başbakan, 200 bin sözleşmeli çalışana kadro müjdesi verdi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Konya mitingini gerçekleştirdi. Hükümet Meydanı'nda halka hitap eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP ve MHP’yi eleştiri yağmuruna tuttu. Erdoğan, Bay Kemal diye seslendiği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu küresel güçlerle işbirliği yapmakla suçladı.
“KONYA FAZİLETLİ İNSANLARIN MEKANI”
Erdoğan, partisince Hükümet Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.
Başbakan Erdoğan, ''Mübarek üç ayların, Ramazan’ın müjdecisi Recep ayının, Konya'ya, Türkiye'ye millette ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesi'' dileğinde bulundu. Konya'ya özgü, Regaip Kandili'nde yapılan geleneksel şivlilik kutlamasına ilişkin alanda bulunanlara    ''Dün çocuklar şivlilik istedi mi, çocuklara şivlilik verdiniz mi'' diye sordu.
Konya’nın geçmişinden itibaren âlimlerin, fazilet sahibi insanları mekânı olduğunu ifade eden AKP Genel Başkanı Erdoğan, 5 Mart’ta hakkın rahmetine kavuşan Tahir Büyükkörükçü Hocayı da Allah’tan rahmet diledi.
Konya’nın Selçuklu’dan miras aldığı yiğitliği, ilim ve irfanı hiçbir zaman terk etmediğini anlatan Erdoğan, “Konya sultanlarıyla, kumandanlarıyla örnek olduğu gibi şehitleriyle de bize örnek olmuştur” dedi.
“HIZLI TRENDE TAKVİMİ HESABINI YANLIŞ YAPTIK”
Konya’ya hızlı trenle gelmek istediğini fakat takvimde yanlışlık yaptıklarını ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu: “Seçim yasaklarını hesap edemedik. Fakat deneme sürüşlerini başlattım. 250 kilometre için hız sertifikası aldık. Hızlı Tren ilk etapta 165 kilometre hızla gidecek ve Konya-Ankara arası 1 saat 50 dakika olacak. Bu hız zamanla 300 kilometre hıza çıkacak ve Konya-Ankara arası 1 saat 15 dakikaya inmiş olacak. Şu anda Ankara Konya Yüksek Hızlı Treni artık yolcu taşıyacak hale geldi. Bilgisayar yazılımıyla ilgili çalışma devam ediyor. Kısa sürede onu da tamamladığımızda, artık hızlı treni sizlerin hizmetine girecek. Hz. Hadimi,'Kişi odur ki arkasında bıraka bir eser, eseri olmayanın yerinde, gör ki yeller eser’ diyor. Biz Konya’yı adete bir gül bahçesine dönüştüreceğiz.”
“MİLLETE HİZMET ETMEYE GELDİK”
''İşte bizim yolumuzu bu büyük insanlar aydınlatıyor” diyen Başbakan, millete efendi olmaya değil, hizmetkâr olmaya geldiklerini ve ülkeye eser bırakmak için bu yola çıktıklarını kaydetti.  Başbakan Erdoğan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu için de ''İşte dünyayı dolaşan bir kardeşimi, arkadaşımı sizlere, milletvekili adayı olarak sunduk. Bir ayağı Konya'da bir ucu dünyada. Eğer Afganistan’a sırtımızı dönersek, milletin yüzüne bakamayız. Eğer biz Irak'a sırtımızı dönersek, Konya'nın yüzüne bakamayız. Eğer biz, Filistin'e, Gazze'ye, Kudüs'e, Ramallah'a, Nablus'a sırtımızı dönersek, Hazreti Mevlana'nın huzuruna varamayız. Eğer biz Azarbaycan'ı, yalnız bırakacak olursak, milletimize hesabını veremeyiz. Onun için bölgesel meselelerde aktif olarak arabuluculuk yapıyoruz. Onun için, küresel barışa hizmet ediyoruz” diye konuştu.
“KILIÇDAROĞLU’NA ‘SANAL GENEL BAŞKAN’ NİTELEMESİ”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ‘Sanal Genel Başkan’ olarak niteleyen Erdoğan, Kılıçdaroğlunu, İsrail’le işbirliği yapmakla suçladı. Erdoğan, “CHP’nin Genel Başkanı ‘biz olsaydık Mavi Marmara’nın yola çıkmasına izin vermezdik, İsraille ilişkiler bozulmasın diye izin vermezdik’ diyor. Biz CHP’nin dış politikasını çok iyi biliyoruz. İsrail’i tanıyan ilk hükümetin kim olduğunu da çok iyi biliyoruz. Bu sözler küresel güçlerin hoşuna gidecek ki dünyaca ünlü The Economist dergisi Kılıçdaroğlu’nun söylediklerini doğru olarak yazıyor ve ‘CHP’ye oy veriniz’ çağırısında bulunuyor. Bu çok yanlıştır. Aynı şekilde AK Parti’ye oy veriniz deseydi yine yanlış bulurduk. Bu CHP’nin nasıl bir projenin içinde olduğunu ortaya koyuyor. Demokrasi CHP’yle hiçbir zaman yan yana gelemez. Onun için The Economist CHP’yi biraz tanısa bunları yazamaz. Onun için olaylara fransızlar” dedi.
Muhalefetin polisi savunmadığını Başbakan’a saldıranları savunduğunu dile getiren Erdoğan, muhalefetin iktidar yolunu sokakta aradığını ifade etti. Medya istediği için değil medyaya rağmen, sermayeye rağmen ve milletin desteğiyle iktidara geldiklerinin altını çizen Erdoğan, vatan toprağını hiçbir şekilde böldürmeyeceklerini ve ‘Tek Bayrak, Tek Devlet ve Tek Vatan’ sözüyle yola devam edeceklerini anlattı.
“200 BİN SÖZLEŞMELİ KADROLU OLACAK”
Konya’yı geçmişinde olduğu gibi eğitim şehri haline getireceklerini ve 2 vakıf, 1 devlet üniversitesini Konya’ya kazandırdıklarını anlatan AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya’da yapılacak projeleri şu şekilde sıraladı: “Karapınar’da kurulacak güneş enerjisi üssüyle Konya marka olacak. Hayvancılığın merkezi haline gelecek. Lojistik projemizin kamulaştırma izni çıktı. Artık Konya ürettiğini hızlı bir şekilde pazarlara ulaştırabilecek. Havaalanın yeni terminal binasının ihalesini de yaptık. Terminal binasını 2014 yılında tamamlamayı planlıyoruz.  TÜBİTAK’ın işbirliğinde yüzde 65’i Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanmak üzere ilk bilim merkezini Konya’ya kuruyoruz. 100 milyonluk bir yatırım olacak. Sözleşmeli personelin sorunlarını çözüyoruz. 200 bin kişiyi kadroya geçireceğiz. Şuanda bunun hazırlıkları tamamlanmak üzere. Mavi Tünel ve KOP’ta en kısa zamanda tamamen bitirilerek tam kapasite çalışmaya başlayacak. Konya-Eskişehir hızlı tren hattı tamamlandığında Konya-İstanbul, Konya-Sivas hatlarımız da işlemeye başlayacak. Konya Türkiye'nin dört bir yanına artık çok yakın bir şehir haline gelecek. İnşallah, programım elverirse, hızlı trenin yolcu taşımaya başlayacağı açılışı da ben yapacağım, Konya'ya bir kez daha geleceğim. Şimdiden yüksek hızlı trenimiz hayırlı olsun.''
“ÖĞRENCİLERE ELEKTRONİK KİTAP VERİLECEK”
“Konya’ya 8,5 yılda 4 bin derslik yaptık” diyen Başbakan, şöyle konuştu: “CHP ve MHP’de sadece hakaret ederler, Sayın Bahçeli de Kılıçdaroğlu da, bunların ilimle işleri yok. Biz geldik bütün sıraların üzerine ücretsiz olarak ders kitaplarını koyduk. Bizim zamanımızda ders kitabı bile bulunmazdı. Artık okullardan kara tahtayı kaldırıyoruz. Akıllı tahtaya geçiyoruz. Bütün öğrencilere elektronik kitap vereceğiz. Bunları ücretsiz olarak zengin-fakir ayrımı yapmadan dağıtacağız. Tüm ders kitapları bu elektronik kitabın içinde olacak” dedi.
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na bir kez daha “Ben birinci parti olamazsam bırakacağım, sen birinci parti olamazsan bırakacak mısın?” sorusunu yönelten Başbakan, “Bay Kemal ‘ben hesap uzmanıyım’ diyor. Benim bu soruma ise ‘kimin oyları düşerse o çekilsin’ diyor. Dünya siyasetinde böyle bir hesap uzmanlığı olur mu? Sen git önce 30’ların, 40’ların, 50’lerin hesabını yap” diye konuştu.
ALİ SAİT ÖGE-HASAN AYHAN

BAŞBAKAN’IN
MİTİNGİNDEN
NOTLAR…
Başbakan’ın mitingine yoğun katılım dikkat çekti. Özellikle ilçe ve beldelerden katılan vatandaşlar bir hayli fazlaydı.
İlçe ve beldelerden miting için belediyeler Konya’ya otobüs kaldırdı.
Başbakan mitingi esnasında CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na sert ifadelerle yüklendi. Kılıçdaroğlu’nun ‘bir proje’ olduğunu öne sürdü.
Miting esnasında Selçuk Üniversitesi öğrencileri, “Konya-Ankara 1,5 saat, Kampüs-Çarşı 1,5 saat” sloganları atarak tramvay sorununu gündeme getirdi.
Miting sonrasında Başbakanlık korumalarından biri, basın mensuplarına zorluk çıkardı. Gazeteciler, korumanın miting alanından çıkışlarını engellemesine tepki gösterdi. Tepkiler üzerine bölgeye gelen koruma komiseri, geçişe izin verdi.
Başbakan miting esnasında, yaşlı bir kadına, “İstediğin hastaneye gidebiliyor musun?” diye sordu. “Gidemiyorum” cevabı veren kadın konuşmasına devam edince, Başbakan, “Burada miting yapıyoruz, bireysel bir sorunun varsa derdini bayan görevlilere anlat” dedi. 
Miting esnasında bayılan vatandaşlar Acil Servis tarafından hastanelere kaldırıldı.
Mitingde Konya’ya yeni bir proje vaadinde bulunulmaması, müjde verilemesi dikkat çekti. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.