Sosyal Hizmetler 90. yılını kutladı

Sosyal Hizmetler 90. yılını kutladı

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunun 90. yıl kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinliğe diğer illerden katılan minikler sergiledikleri oyun ve şiirler ile herkesi duygulandırdı

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nun 90. yıl kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinliğe diğer illerden katılan minikler sergiledikleri oyun ve şiirler ile herkesi duygulandırdı

Dr. İsmail Işık Huzurevi’nde gerçekleştirilen programa Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdür Yardımcısı İmam Ertam, Konya Sosyal Hizmetler İl Müdürü İzzet Güneş, Konya Vergi Dairesi Başkanı Sıtkı Aksöz, Konya İl Sağlık Müdürü Hasan Küçükkendirci, Huzurevi Müdürü Mustafa Gürbüz’ün yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Programın açılışında konuşan Sosyal Hizmetler İl Müdürü İzzet Güneş, sosyal hizmetlerin devletin en önemli bir kurumu haline geldiğini belirtti. Sosyal hizmet kurumlarının gün geçtikçe arttığına dikkat çeken Güneş, “Sosyal hizmetlerin artmasının nedeni insan merkezli politikaların üretiliyor olmasıdır. Bu kurumların artışı bir başarı olarak algılanmamalı.  Toplum ahlaki çöküşe uğramışsa bize daha çok iş düşüyor” diye konuştu.

Konya'daki kurumlar arasında sağlam bir işbirliği olduğunu da dile getiren Güneş, “Konya’daki bürokratlar arasında işbirliği var. Kurumlar arası sıkıntımız yok. Topluma, sahipsiz çocuklarımıza yön vereceksek kurumlar arası işbirliği çok önemlidir. Bütçe sorunumuz yok, eleman sıkıntımız da giderilmiş durumdadır. Özürlülere ödenen ücrette hiçbir sıkıntı yaşanmıyor. Konya’da çocuk evleri açılıyor, 9. çocuk evimizi açmış bulunuyor. Türkiye genelinde bu sayı 300'ü geçti.” Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Genel Müdür Yardımcısı İmam Ertam ise Sosyal hizmetlerin kuruluş tarihi hakkında bilgiler verdi.

Konuşmaların ardından yetiştirme yurdunda kalan çocuklar şiirler okudu, türküler söyledi ve çeşitli oyunlar sergiledi. Özellikle Yozgat’ta Sosyal Hizmetlere bağlı sevgi evinde kalan Serhat Zeylan’ın okuduğu Bedirhan Gökçe’ye ait “Sol yanım acıyor anne” adlı şiiri herkesi duygulandırdı. Huzurevindeki programdaki bir başka etkinlik de Konya M. Necati Çetinkaya Kız Yetiştirme Yurdu öğrencilerinin hazırlamış olduğu resim sergisiydi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.