SİY, galibiyetle tanıştı.65-57
Tekerlekli Sandalye Bölgesel Liginde mücadele eden Konya Sakatlar İdmanyurdu sezonun 4. maçında galibiyetle tanıştı.
Konuk Antalya Engellileri 65-57 yenen yeşil beyazlı ekip evinde oynadığı ikinci maçı kazandı. 100. Yıl Spor Salonu’nda oynanan maça iyi başlayan Konya SİY ilk çeyreği 16-14 önde tamamladı. İkinci periyotta da rakibine oranla üstün oynayan yeşil-beyazlı ekip devreye 34-28 önde girdi. Üçüncü çeyrekte konuk ekip Antalya oyuna ortak olmak için büyük çaba harcadı. Bir ara sayıyı 46-44’e getiren konuk ekip öne geçemedi ve 3. bölüm bu şekilde tamamlandı. Maçın son periyotunda oyuna ağırlığını koyan SİY ekibi karşılaşmayı 65-57 kazandı. Yeşil-beyazlı ekip aldığı bu galibiyetle play-off yarışından kopmamış oldu.
SALON: 100.Yıl Spor Salonu
HAKEMLER: Esat Pınarcık, Serkan Uslu
KONYA İDMAN YURDU: Fatma, Hakan, Osman, Serdar, Kadir, Ali Koç, Ali, Ahmet, Emine, Mehmet,
ANTALYA ENGELİLER: Hüseyin Şener, Hüseyin Kızıldemir, Hüseyin Bozacı, Murat, Murat, Orhun, Özgün, Oktay; Hakan, Mehmet
İLK YARI: 34-28 (Konya İdman Yurdu)
MAÇ SONU 65- 57 (Konya İdman Yurdu)
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.