Sinop Üniversitesi'ne Qafgaz Üniversitesi Öğrencilerinden Ziyaret

Sinop Üniversitesi'ne Qafgaz Üniversitesi Öğrencilerinden Ziyaret

Sinop Üniversitesi'nin akademisyenlerinin ve öğrencilerinin yurtdışı değişim ve dolaşım hareketliliğini sağlanması için Mevlana değişim programı ve ikili anlaşmalar çerçevesinde Azerbaycan Qafkaz Üniversitesi ile iş birliği anlaşmasının imzalanmasının ar.

Sinop Üniversitesi'nin akademisyenlerinin ve öğrencilerinin yurtdışı değişim ve dolaşım hareketliliğini sağlanması için Mevlana değişim programı ve ikili anlaşmalar çerçevesinde Azerbaycan Qafkaz Üniversitesi ile iş birliği anlaşmasının imzalanmasının ardından, bu kez de Qafkaz Üniversitesi öğrencileri Sinop Üniversitesi'ni ziyaret etti.

Yurt içinde eğitim veren yükseköğretim kurumları ile yurt dışında eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini gerçekleştirmeyi amaçlayan Mevlana Değişim Programı kapsamında, yarım dönem eğitim görmek maksadıyla Samsun 19 Mayıs Üniversitesi'nde bulunan Qafkaz Üniversitesi öğrencileri, ikili anlaşma çerçevesinde kurulan yakın ilişkiye dayanarak hem Sinop Üniversitesi'ni hem de Sinop'u görmek için bu şehre geldi.

Üniversiteye gelen 15 öğrenciye rehberlik eden Qafkaz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdal Karaman, "Yakın zamanda iş birliği anlaşması yaptığımız Sinop Üniversitesi ile bundan sonraki süreçte sağlam ilişkiler kuracağımıza ve verimli ortak çalışmalar yürüteceğimize inanıyorum. Sinop Üniversitesinde çok güzel ağırlandık. Bu gün 15 öğrencimizle ziyarete geldik. Bundan sonra öğrencilerimizi burada eğitim almaları için göndereceğiz." dedi.

Ziyarette, Rektör Prof. Dr. Recep Bircan, öğrencilere, "Biz bu sene ilk defa yabancı uyruklu öğrencilerimizi aldık. Bundan sonraki süreçte Farabi, Erasmus ve Mevlana değişim programlarıyla gelecek olan öğrencilerimizin sayısını artırmak istiyoruz. Sizleri ve arkadaşlarınızı üniversitemize davet ediyoruz." dedi. Görüşmenin ardından, Deniz Yıldızları Anaokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kibar Aktın anaokulu gezdirirken, Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi Ceren Demiralp de fakülte laboratuvarlarını gezdirdi. Üniversitede geçirdikleri keyifli saatlerin ardından Sinop içindeki tarhi mekânları gezen öğrenciler, Ahmet Muhip Dıranas Uygulama Oteli'nde akşam yemeğini yedikten sonra Samsun'a döndü.
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.