Silopi Halkı, Kimse Yok Mu’nun Kardeşlik Yemeğinde Buluştu

Silopi Halkı, Kimse Yok Mu’nun Kardeşlik Yemeğinde Buluştu

Silopi’de Kimse Yok Mu Derneği Şırnak Şubesi tarafından düzenlenen iftar yemeğinde Silopililer bir araya geldi.

Silopi’de Kimse Yok Mu Derneği Şırnak Şubesi tarafından düzenlenen iftar yemeğinde Silopililer bir araya geldi. Bu tür organizasyonların ve buluşmaların kaynaşmaya ve kardeşliğe vesile olduğunu söyleyen Kimse Yok Mu Şırnak Şube Başkanı Celalettin Caba, İslam birliği için ve Müslüman ülkelerde akan kanın durması için herkesten dua istedi.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Kimse Yok Mu Derneği Şırnak Şubesi, açık havada halka iftar yemeği vermeye devam ediyor. Daha önce Cudi ve Gabar Dağları arasında bulunan Kumçatı beldesinde verilen ve aşiret reislerinin de katıldığı iftar yemeği veren Kimse Yok Mu Derneği, bu sefer Silopi’de vatandaşları açık hava iftarında buluşturdu. Açık ve yeşillik alanda düzenlenen iftar yemeğine Silopi Kaymakamı Suat Demirci ve Kimse Yok Mu Derneği Şırnak Şube Başkanı Celalettin Caba’nın yanı sıra kanaat önderleri, aşiret reisleri, sivil toplum kuruluşları, fakir aile fertleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kaynaşma ve kardeşlik adına verilen iftar yemeğinde barış ve kardeşlik mesajları verildi. Bu tür organizasyonların ve buluşmaların kaynaşma ve kardeşliğe vesile olduğunu söyleyen Dernek Başkanı Celalettin Caba, İslam birliği için ve Müslüman ülkelerde akan kanın durması için herkesten dua istedi.

Kimse Yok Mu Derneği olarak Silopi halkı için düzenlenen iftar yemeğinin herkes için hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Başkan Celalettin Caba, bütün İslam aleminin gelecek Ramazan Bayramlarını kutladı. Başkan Caba, şunları söyledi: “Barışın gelmesi dileğiyle bu programı Kimse Yok Mu Derneği’nin destekleriyle yapıyoruz. Allah razı olsun. Halkımızın büyük bir teveccühü vardır. Biz daha önce Şırnak’ta yaptık. Şimdi Silopi’de yapıyoruz. Allah nasip ederse Cizre’de de yapacağız. Bütün bölgede biz yapmayı düşünüyoruz. Fakir fukara için, barış kardeşlik için, bu sürecin devam edebilmesi için elimizden ne geliyorsa arkadaşlarımızla, ekiplerimizle her şeyi yapmak zorundayız. Çünkü bu Kimse Yok Mu Derneği’nin bir anlamı vardır. Bizim görevimiz nerede bir fakir fukara varsa ona ulaşmaktır. Allah Resulü (sas)'nün sünnetini yerine getirmektir. Allah Resulü buyuruyor ki; ‘gidin miskinleri bulun’ biz de gidip miskinleri bulmaya çalışıyoruz. Biz de elimizden geldiği kadar miskinlere, fakirlere ve fukaralara yol yorgan göstererek hastalıkta, sıkıntıda, selde afetlerde ne olursa olsun onlara yardımcı olmamız lazım. Hakikaten Silopi ilçemiz iyi ve bereketli bir ilçemizdir. Bu güzel çalışmalarda basınla beraber çalıştığımız için sizlere de teşekkür ediyoruz. İnşallah sizlerle beraber güzel işler yapacağız. Ülke için, barış ve kardeşlik için, bu akan kanın akmaması için ben şimdi iftarımı açtığımda düşünüyorum, Allah bunun hesabını bana sorar mı sormaz mı? Çünkü yanımızdaki Suriye yanıyor, Irak yanıyor, Mısır yanıyor. Annelerimizin, bacılarımızın, kardeşlerimizin feryatlarını görüyorsunuz, duyuyorsunuz. Keşke o insanlara da ulaşabilseydik. Ama yine de Mısır’daki, Suriye’deki, Arakan’daki kardeşlerimize elimiz gidecek. Elimiz kolumuz gitmese de her şeyimizi onlara feda etmemiz lazım. Bunu sizlerden Türkiye’den bekliyoruz. Bu organizasyona katılan bütün Silopi halkına teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun.”

Silopi Nuh Nebi Sevgi Derneği Başkanı Mahmut Elçe ise “Kimse Yok Mu Derneği ile Nuh Nebi Sevgi Derneği’nin ortaklaşa düzenlemiş olduğu bu iftar yemeği Silopi’de bir ilk. Bir ilke imza atıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Gerçekten bu etkinlikler topluluğumuzun ihtiyacı olan etkinliklerdir. Çok şükür bugün esnafıyla, iş adamıyla hepimiz ortaklaşa bir aile içerisinde bir sofrada toplanmış bulunmaktayız. Çok sevinçliyiz. Çok gururluyuz. İnşallah bunun devamını diliyoruz.” şeklinde konuştu.

Gaziantep’ten gelen bir gönüllü de duygularını şöyle dile getirdi: “Mübarek Ramazan akşamında buradaki sevgili kardeş ailelerimizin ziyaretine geldik. Beraber inşallah iftar yapacağız. Bu güzel mübarek ayda kardeşlik duygularını pekiştiren Kimse Yok Mu Derneği’ne çok teşekkür ediyoruz. İnşallah böyle organizasyonların devamını diliyoruz. Bizi burada ağırlıyorsunuz, çok mutluyuz. Gösterilmiş ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz.”
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.