Silifke'de İki Projeye Verilen 140 Bin Tl Hibenin Çekleri Teslim Edildi

Silifke'de İki Projeye Verilen 140 Bin Tl Hibenin Çekleri Teslim Edildi

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Silifke ilçesinde hazırlanan iki projeye SODES kapsamında hibe olarak verilen 140 bin lira turatındaki çekleri teslim etti.

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Silifke ilçesinde hazırlanan iki projeye SODES kapsamında hibe olarak verilen 140 bin lira turatındaki çekleri teslim etti.

İlçe Milli Eğitimi Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘O Silifke’nin Köylerine Park Yapıyoruz Projesi’ için 70 bin, Silifke Eğitim Hizmetleri ve Eğitim Rehberliği Derneği’nin ‘Eğitimli Kuşaklarla Mutlu Yarınlara Yürüyoruz Projesi’ne de 70 bin olmak üzere 140 bin liralık hibe çeki Vali Güzeloğlu ve Kaymakam Fatih Damatlar tarafından verildi.

Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda konuşan vali Vali Güzeloğlu, “Bizim hedeflerimizde hizmet yapan herkese desteği vermek var. Bu anlamda Silifke oldukça özenli bir çalışma sarf ediyor. Kaymakamınız Fatih Damatlar başta olmak üzere Silifke adına gayretler sergileniyor projeler bizlere geldiği zaman bize çok fazla yapacağımız iş bırakmıyorsunuz. Bize kalan sadece imzayı atmak oluyor.” dedi.

SODES projeleriyle 4 yılda 600 bin kişiye ulaştıklarını ifade eden Vali Güzeloğlu, “Kimi zaman toplumun dışında ekonomik ve sosyal nedenlerle toplum hayatına katılamayan, fırsat bulamayan, kendini ifade edemeyenler imkan verdik. Devletin şefkat eli, engelli olmayan özrü engel olarak önüne çıkarttığımız çalışmak isteyen ve topluma katkı sunmak isteyen bir insana hayatın içen katan, ona yaşam sevinci veren olduk. Bezen minik yavruların kendini ifade etmesini sağlayan ve kimliğini tamamlamayan ve gelişimine sağlayan olduk. Kimi zaman ise devletin sosyal yardımını ve sosyal katkısını amaçlayıp bunun sağlanmasındaki engellerin aşılmasında katkı olduk. Şuanda da Silifke’deki gibi kentini, tarihini tanımasında öğrencilere rehber olduk. İstihdamdan, kültüre, spordan, eğitime 600 bin kişiye ulaştık.” diye konuştu.

Silifke Kaymakamı Fatih Damatlar ise geçen yıl 3 projelerinin destelenmeye değer görüldüğünü belirterek, bu başarılarda emeği geçenlere teşekkür etti.
CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.