Sigorta Sektörü Yol Haritası İçin Biraraya Geldi

Sigorta Sektörü Yol Haritası İçin Biraraya Geldi

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı Ender Yorgancılar, TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitesi’nin Sigorta Eksperliği Yönetmeliğinin yenilenmesi konusunda hazırlıklara...

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı Ender Yorgancılar, TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitesi’nin Sigorta Eksperliği Yönetmeliğinin yenilenmesi konusunda hazırlıklara başladığını belirterek, TOBB nezdinde örgütlenen sigorta eksperlerinin, birliğin gücü ve katkıları ile çok daha iyi yerlere ulaşacağını söyledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sigorta Eksperleri İstişare Toplantısı, Ege Bölgesi Sanayi Odası ev sahipliğinde toplandı. Temmuz ayında ilki Ankara’da gerçekleşen ve sektörün geleceğe ilişkin yol haritasının belirlenmesinin amaçlandığı toplantıya Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Dr. Ahmet Genç, Genel Müdür Yardımcısı Murat Kayacı, TOBB Sigorta Eksperleri İcra Komitesi (SEİK) Başkanı Yalçın Kaya, TOBB SEİK üyeleri, mesleğe ilişkin sivil toplum kuruluşlarının üst düzey yönetici ve temsilcileri katıldı. Toplantının açılışında konuşan Ender Yorgancılar, Temmuz ayı içerisinde Ankara’da ilki düzenlenen istişare toplantısında sigorta eksperliği mesleğinin güçlü, zayıf yönlerini, fırsatları ve tehditlerini ele alan swot analizi çalışmalarını yaparak mesleğe ilişkin önerileri kayda geçirdiklerini hatırlattı.

HAZİNE MÜSTEŞARLIĞI ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Yorgancılar, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından Ağır Hasarlı Araç işlem sürecine ilişkin yürüttüğü çalışma hakkında da bilgi verdi. Bu çalışma ile dünya ülkeleri, Avrupa Birliği ülkeleri ile Türkiye’deki eksperlik uygulamalarının da araştırıldığını aktaran Yorgancılar, “Ekim ayında yayınlanacak rapor ile ülkemiz sigorta eksperliğine önemli bir kaynak sağlanacak ve mesleğe ilişkin stratejiler geliştirilecektir. Burada yapılan çalışmanın sonuçlarını da TEPAV’ın araştırmacıları ile paylaşacağız. Bu sayede, sizlerin görüşleri, fikirleri de bu önemli raporda yer alacak. Bununla birlikte, İcra Komitemiz Sigorta Eksperliği Yönetmeliğinin yenilenmesi konusunda hazırlıklara başladı. Yaptığımız değerlendirme ve öneriler, yönetmelik çalışmalarında belirleyici olacak.” diye konuştu.

TOBB DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEK

TOBB’un geçmişte olduğu gibi bundan sonra da eksperlik mesleğinin gelişimi için çalışacağını, emeğini gücünü esirgemeyeceğini vurgulayan Yorgancılar, “2013 yılında, sizlerin seçmiş olduğu İcra Komitesi çalışmalarına başladı. Yoğun bir gündemle, mesleki sorunların çözümü ve sürekli gelişimin sağlanması için çaba harcıyorlar. Harcamaya da devam edecekler.” dedi. Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürü Dr. Ahmet Genç ise sektör temsilcilerinin biraraya geldiği toplantıda gündeme gelen konuların, sektörün geleceğinin belirlenmesindeki önemine değindi.

CİHAN

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.